Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Mazury to piękna Kraina Tysiąca Jezior położona w północno - wschodniej części Polski. Słynie przede wszystkim z pięknych jezior (najbardziej znane to Śniardwy i Mamry), z ogromnych kompleksów leśnych, a także idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Wśród nich, największą popularnością cieszą się żagle, narty wodne oraz kajaki. Tak ogromna ilość możliwości spędzania czasu na Mazurach, przyciąga co roku w te strony setki tysięcy turystów. Ich obecność to doskonały kapitał biznesy, który warto wykorzystać.

Metod na czerpanie zysków z turystyki jest wiele. Podstawową z nich są oczywiście oferowane noclegi, które zawsze cieszą się dużą popularnością - szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie turystów jest największe. Jak jednak rozpocząć działalność w takim biznesie? I przede wszystkim na jaki typ obiektu postawić: mazury domki, czy hotel?

Wynajem domków letniskowych na Mazurach - jak rozpocząć biznes?

Hotel, czy domki na Mazurach - co wybrać?

Spoglądając jedynie na obłożenie obu typów ośrodków ciężko wskazać, które rozwiązanie jest lepsze. Zarówno hotele, jak i domki na Mazurach cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Portale bookingowe pełne są ogłoszeń, które mimo dużej konkurencji bardzo szybko znikają. Mając jednak ograniczony budżet, na co warto postawić?

Spoglądając na aktualne trendy i zmieniające się preferencje Polaków lepiej postawić na domki letniskowe. Rodacy coraz chętniej rezygnują z wynajmowania noclegów w hotelach na rzecz tańszych domków. Głównym argumentem jest oczywiście koszt, który muszą ponosić. 2-gwiazdkowy lub przeciętny 3-gwiazdkowy hotel żąda większych pieniędzy za nocleg niż właściciele wysokiej jakości domków na Mazurach. Polacy chętnie wybierają tańszą opcję, by móc więcej pieniędzy wydać na przyjemności podczas urlopu.

Różne są również koszty utrzymania takich obiektów i również tutaj domki na Mazurach wypadają dużo korzystniej niż hotele, czy nawet hostele. Przede wszystkim pozbywamy się poważnych kosztów związanych z zatrudnieniem obsługi hotelowej, kelnerów, czy też kucharzy. Jedyne koszty wynikają z konieczności utrzymania domków w czystości oraz doprowadzenia do nich mediów.

Domki na Mazurach - jak rozpocząć biznes?

Podstawą prowadzenia takiego biznesu są oczywiście posiadane domki. Przy ich zakupie, kluczowy jest wybór odpowiedniej lokalizacji - to one w głównej mierze decyduje, czy klienci będą zainteresowani ich wynajmem, czy też nie. Najlepiej jeśli domek znajduje się w bliskim otoczeniu jeziora lub lasu, ponieważ wówczas jego klimat będzie dobrze komponował się z okolicą.

Kolejnym etapem jest doprowadzenie do domków mediów. Na Mazury często przyjeżdżają fani survivalu, ale jednak zdecydowana większość gości lubi posiadać dostęp do bieżącej wody i elektryczności. W obecnych czas bardzo ważne jest, żeby zapewnić swoim klientom także dostęp do WiFI, bez którego ciężko podzielić się informacją o pobycie w konkretnym ośrodku.

Kiedy nasze domki na Mazurach będą już gotowe do przyjęcia gości należy rozpocząć współpracę z portalami bookingowymi, a także zacząć samodzielną promocję ośrodka. Najlepiej sprawdzą się do tego portale społecznościowe (Facebook, Instagram), a także reklama w wyszukiwarce Google. To właśnie w tym miejscu większość turystów rozpoczyna planowanie swoich wakacji od wpisania prostej frazy ‘mazury domki’. Nie warto się przed nimi ukrywać, a raczej należy pokazać się swoim potencjalnym gościom.