Nie trudno zauważyć fakt, że wynajem długoterminowy coraz bardziej zyskuje na popularności. Tego typu usługi oferują już nie tylko znane nam firmy leasingowe oraz te, które w Car fleet Management się specjalizują – są to też małe, niezależne przedsiębiorstwa. W wypadku tych ostatnich, musimy być bardzo wnikliwi, aby dobrze przekonać się o ich wiarygodności.

Jeżeli chodzi o omawiane rozwiązanie, jeżeli interesuje nas auto jakiejkolwiek marki, czy jest to Audi, Mazda, Volvo czy też Hyundai wynajem długoterminowy w Arval będzie dobrym rozwiązaniem. Firmy wynajmujące mają bardzo bogate oferty, jeżeli chodzi o modele, marki i segmenty samochodów.

Interesuje nas Hyundai w wynajmie długoterminowym? – Uważajmy na wiarygodność firmy!

Dlaczego tak istotna jest wiarygodność firmy?

Okazuje się, że wiarygodność firmy to nie jedna z ważnych rzeczy, a wręcz kluczowa kwestia, jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy samochodów. To właśnie finansujący, przez cały okres obowiązywania umowy, pozostaje właścicielem pojazdu. W związku z tym, konieczna jest odpowiednia kondycja finansowa, aby w wypadku jakichkolwiek kłopotów, nie cierpieli na tym klienci, chociażby tracąc swoje auta.

Nie mniej istotne jest też to, by zasady wykupu lub zwrotu naszego samochodu Hyundai, odbywał się na jasnych i przejrzystych warunkach. Chociaż korzystając z firmy wynajmującej, która jest renomowana także nie mamy pewności, że wszelkie punkty kontraktu będą rzetelnie egzekwowane, decydując się na mniej znane przedsiębiorstwo, podejmujemy większe ryzyko, a i szansa na nadużycia w tym zakresie również wzrasta. Ma to znaczenie bez względu na to, czy decydujemy się na wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych, czy też dla firm większych i mniejszych.

Na czym polega wspomniana wiarygodność?

Wszystkie znane nam firmy, które kojarzymy z leasingiem i flotami samochodów, posiadają sporą reputację. Głównie z uwagi na ich przynależność do wielu międzynarodowych grup finansowych i bankowych. Trudno nie wysnuć tezy, że należą one do swego rodzaju finansowej elity. Mimo, że zawsze istnieje ryzyko, że firma może „upaść” – tego typu firmy nigdy nie pozwalają na to, aby ich kłopoty były odczuwalne przez klientów. Jeżeli pojawiały się już takie przypadki i problemy w przeszłości, zawsze kończyło się to sprzedażą umów lub też całej spółki.

Aby dbać o swą reputację i wizerunek marki, firmy należycie traktują swoich klientów. Widać to chociażby w kwestii bardzo jasnych zasad, w kwestii wyceny zwracanych pojazdów. Niestety, nie jest to bezwzględna reguła i znajdą się takie przedsiębiorstwa, które postępują „nie fair”.

Funkcjonowanie niezależnych firm, zajmujących się wynajmem długoterminowym

Na początku należy wyjaśnić co oznacza, że firma jest niezależna. Będą to te przedsiębiorstwa, które nie są związane z wszelkimi bankowymi i finansowymi grupami. Najczęściej otwierane są one z inicjatywy właścicieli salonów samochodowych bądź też osób indywidualnych, które dobrze znają tę branżę.

W tym wypadku finansowanie odbywa się z własnych środków (kredytów). Niekiedy zdarza się nawet, że tego typu firmy najpierw biorą samochody w leasing, a następnie oddają je klientom w wynajem długoterminowy. Oznacza to, że konieczne jest dokładnie sprawdzenie, z jakim przedsiębiorstwem mamy do czynienia, ponieważ ryzyko jest ogromne. Jeżeli bardzo interesuje nas wynajem długoterminowy kalkulator, który znajdziemy w sieci będzie dla nas bardzo pomocny w wykonywaniu obliczeń.