Kursant policji po służbie ruszył na pomoc kajakarzowi w Brdzie

Kursant policji po służbie ruszył na pomoc kajakarzowi w Brdzie

FOT. KMP w Bydgoszczy

Mężczyzna wypadł z kajaka w pobliżu Starego Rynku i nie potrafił samodzielnie wydostać się na brzeg. Pomógł mu posterunkowy Krzysztof Sobczyk, kursant z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, który wracał wtedy po służbie do domu. Policjant wyciągnął kajakarza z wody.

Posterunkowy Krzysztof Sobczyk został przyjęty do służby na początku lipca 2026 roku. Kilka tygodni później, przechodząc w pobliżu Starego Rynku, zauważył mężczyznę, który wypadł z kajaka do Brdy. Kajakarz wołał o pomoc i próbował dopłynąć do brzegu, ale nie był w stanie zrobić tego samodzielnie.

Policjant natychmiast ruszył w jego kierunku. Oparł się o barierki i bezpiecznie wychylił nad taflę rzeki. Mężczyzna chwycił wyciągnięte ręce funkcjonariusza, a posterunkowy Sobczyk zdołał wyciągnąć go na brzeg.

Po udzieleniu pomocy policjant sprawdził, czy kajakarz potrzebuje specjalistycznej pomocy. Na miejscu nie było konieczności wzywania zespołu ratownictwa medycznego.

To sytuacja, w której szybka reakcja funkcjonariusza i gotowość do działania zdecydowały o bezpieczeństwie człowieka. Posterunkowy Sobczyk dopiero rozpoczyna służbę, ale już poza obowiązkami pokazał znaczenie policyjnej zasady „Pomagamy i Chronimy”.

na podstawie: Policja Bydgoszcz.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Bydgoszczy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji