Krzywa na Miedzyniu rusza z utwardzaniem po zakończeniu prac gazowniczych

FOT. ZDMIKP Bydgoszcz
Na Miedzyniu znów słychać ciężki sprzęt, ale tym razem chodzi już o końcowy efekt, a nie o przygotowania. Ulica Krzywa po zakończeniu prac gazowniczych trafiła do wykonawcy, który ma zamienić fragment gruntowej drogi w porządną, uporządkowaną ulicę. W planie jest nie tylko nowa nawierzchnia, lecz także odwodnienie, chodnik i rozwiązania porządkujące ruch na krótkim, ale ważnym osiedlowym odcinku. Dla okolicznych mieszkańców to sygnał, że długo odkładany etap wreszcie wchodzi w fazę widoczną na placu budowy.
- Na Krzywej pojawi się kostka, chodnik i próg zwalniający
- Miasto przyspiesza utwardzanie ulic gruntowych
Na Krzywej pojawi się kostka, chodnik i próg zwalniający
Prace ruszyły po tym, jak na początku kwietnia zakończono roboty gazownicze i plac budowy można było przekazać wykonawcy. Umowa warta blisko 560 tys. zł została podpisana z bydgoską spółką Prodib, która ma wykonać utwardzenie ulicy Krzywej oraz sąsiedniego odcinka ul. Podnóże.
Zakres inwestycji obejmuje:
- utwardzenie kostką betonową ul. Krzywej na długości około 120 m, między skrzyżowaniem z ul. Nakielską a ul. Podnóże,
- utwardzenie około 30 m ul. Podnóże,
- wykonanie odwodnienia,
- budowę jednostronnego chodnika,
- zjazdy do posesji,
- umocnienie skarpy płytami ażurowymi,
- próg zwalniający, który ma uspokoić ruch na tej ulicy.
To właśnie taki zestaw robót zwykle przesądza o tym, czy osiedlowa droga staje się wygodnym łącznikiem, czy tylko utwardzonym skrótem. W tym przypadku chodzi o niewielki odcinek, ale z ważną funkcją dla codziennego poruszania się po tej części Miedzynia. Plan zakłada zakończenie inwestycji latem.
Miasto przyspiesza utwardzanie ulic gruntowych
Krzywa nie jest odosobnionym przypadkiem. W Bydgoszczy przez ostatnią dekadę twardą nawierzchnię zyskało 63,53 km dróg gruntowych, czyli ponad jedna trzecia wszystkich takich ulic na terenie miasta. To pokazuje skalę robót, które rozłożono na lata i prowadzi się różnymi metodami, zależnie od warunków i możliwości technicznych.
W tegorocznym budżecie miasta na Program utwardzania ulic gruntowych zapisano prawie 40 mln zł. Urzędnicy przygotowują się też do jego IV edycji, co oznacza, że podobne realizacje mają pojawiać się także na kolejnych ulicach. Dla kierowców i pieszych to nie tylko kwestia wygody, ale też odwodnienia, bezpieczeństwa i mniejszego rozjeżdżania poboczy po deszczu.
na podstawie: ZDMIKP.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (ZDMIKP Bydgoszcz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bydgoszcz znów na czele zielonego rankingu i wyprzedziła duże metropolie

Dźwiękokracja w Bydgoszczy nabiera tempa. Nabór wciąż jest otwarty

Ekologiczny piknik na kampusie PB połączy zabawę z oddawaniem makulatury

Krzywa na Miedzyniu rusza z utwardzaniem po zakończeniu prac gazowniczych

Piłkarskie finały w Solcu Kujawskim przyniosły karny dreszczowiec i awans

Telefon wrócił do właściciela, a 36-latek trafił za kratki po rozboju

Nowoczesne pozycjonowanie stron internetowych dla biznesu

Bieg urodzinowy zatrzyma część ulic i dojazd do KS Gwiazda

W BPPT stanęła już hala TERG, a logistyczne centrum nabiera kształtów

W Bydgoszczy 84 nowych policjantów - pierwszy taki start w roku

Biznes, uczelnie i samorząd szukają sposobu, by zatrzymać młodych w Bydgoszczy

Policyjne scenki w Bydgoszczy odsłoniły, jak działa przemoc wobec seniorów

Kaskadowy pomiar prędkości - policja wyłapie zbyt szybkich kierowców

