Prom „Koronowo” wraca na wodę przed majówką nad Zalewem Koronowskim

FOT. Powiat
Na Zalewie Koronowskim znów rusza przeprawa, która skraca drogę i otwiera wygodny skrót między dwiema stronami akwenu. Prom „Koronowo” ma rozpocząć sezon 1 maja, a wraz z nim wracają kursy, dobrze znane tym, którzy planują wiosenne i wakacyjne wypady nad wodę. To połączenie między powiatem bydgoskim i powiatem tucholskim działa tylko w wybrane dni, więc warto wcześniej sprawdzić rozkład.
- Sezon zaczyna się wraz z majówką i od razu wchodzi w weekendowy rytm
- Letnie miesiące bez przerwy, jesienią znów tylko wybrane weekendy
Sezon zaczyna się wraz z majówką i od razu wchodzi w weekendowy rytm
Przeprawa łączy Gminę Koronowo z Gminą Lubiewo, dzięki czemu omija się dłuższy objazd wokół zalewu i można szybciej przemieścić się między obiema stronami wody. Dla wielu osób to nie tylko transport, ale też element wyjazdu sam w sobie – krótki rejs, widoki i wygodny dojazd do miejsc wypoczynku.
W 2026 roku prom ma kursować w takich terminach:
- maj – 1–3, 8–10, 15–17, 22–24, 29–31
- czerwiec – 3–7, 12–14, 19–21, 26–30
- lipiec – 1–31
- sierpień – 1–31
- wrzesień – 4–6, 11–13, 18–20, 25–27
Letnie miesiące bez przerwy, jesienią znów tylko wybrane weekendy
Najszerszy rozkład przewidziano na lipiec i sierpień, kiedy prom ma pływać codziennie. To właśnie wtedy przeprawa najbardziej przypomina sezonowy most – pozwala swobodniej planować krótsze wycieczki, rodzinne wypady i przejazdy między miejscowościami wokół zalewu.
Godziny kursowania pozostają stałe przez cały sezon: od 10:00 do 18:00. Właśnie w tym przedziale łatwo zaplanować przejazd bez pośpiechu, zwłaszcza jeśli prom ma być częścią całodziennego wyjazdu nad Zalew Koronowski.
na podstawie: Powiat.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Pełna aula w Bydgoszczy - policja i eksperci ostrzegli przed narkotykami

Donizetti po raz pierwszy na bydgoskiej scenie. Festiwal rusza mocnym akcentem

Sześć dekad wsparcia dla dzieci i młodzieży. Bydgoska poradnia świętowała jubileusz

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Sztuka, rzemiosło i ilustracja w bwa. Bydgoski program nabiera tempa

Dron nad przejściami w Bydgoszczy wyłapał 186 wykroczeń

Wielka Pętla Fordonu rośnie w oczach. Nowy odcinek już się układa

17-latka w Mercedesie bez opiekuna. Kara może sięgnąć 30 tysięcy

Branża turystyczna zjedzie nad Brdę. Bydgoszcz pierwszy raz gospodarzem forum

Bydgoszcz świętowała 680. urodziny muzyką. Akademia wypełniła się wzruszeniem

Dzieci zobaczyły komisariat od środka - to miejsce zrobiło na nich największe wrażenie

