Wyspa Młyńska rozbrzmiewała przebojami zespołu Dziwna Wiosna w Bydgoszczy

3 min czytania
Wyspa Młyńska rozbrzmiewała przebojami zespołu Dziwna Wiosna w Bydgoszczy


Wyspa Młyńska w Bydgoszczy rozbrzmiała dźwiękami zespołu Dziwna Wiosna, który porwał publiczność swoimi autorskimi piosenkami o miłości, nadziei i samotności. To dopiero początek muzycznych emocji podczas wakacyjnego cyklu Rzeka Muzyki – już w najbliższą niedzielę na scenie pojawi się wyjątkowy duet John Porter i Agata Karczewska.

  • Bydgoszcz zaprasza na kolejne muzyczne niedziele na Wyspie Młyńskiej
  • Rzeka Muzyki przyniesie w sierpniu wyjątkowe koncerty dla bydgoszczan

Bydgoszcz zaprasza na kolejne muzyczne niedziele na Wyspie Młyńskiej

W niedzielny wieczór 27 lipca Wyspa Młyńska stała się miejscem magicznego spotkania z muzyką rockową. Zespół Dziwna Wiosna oczarował bydgoszczan własnymi kompozycjami, które poruszają tematy od miłości, przez koniec świata, aż po samotność i nadzieję. To był koncert pełen emocji i szczerości, który znakomicie wpisał się w klimat letnich wydarzeń kulturalnych miasta.

Warto już teraz zanotować kolejne terminy, bo Rzeka Muzyki jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Już 3 sierpnia o godz. 19:00 na scenie wystąpi duet John Porter i Agata Karczewska. Ich wspólna płyta „On The Wrong Planet” zdobyła w tym roku Fryderyka za album roku blues, a ich muzyka to alternatywne country z duszą i historią. Wstęp na koncert jest wolny.

Rzeka Muzyki przyniesie w sierpniu wyjątkowe koncerty dla bydgoszczan

Program kolejnych niedzielnych wieczorów na Wyspie Młyńskiej prezentuje się niezwykle różnorodnie i zachęcająco:

10 sierpnia usłyszymy ALE KINO! – koncert muzyki filmowej, który zabierze nas w podróż przez XX wiek. W repertuarze znajdą się polskie klasyki jak „Odrobinę szczęścia w miłości” czy „Już nie zapomnisz mnie”, amerykańskie standardy jazzowe oraz kultowy przebój z serialu „Przyjaciele” – „I’ll be there for you”. Joanna Bejm wraz z zespołem (Kuba Kotowicz – wibrafon/fortepian, Tymon Trąbczyński – kontrabas, Michał Łuka – saksofon, Patryk Dobosz – perkusja) stworzą niezapomniany klimat.

17 sierpnia scena należy do Renaty Przemyk, która zaprezentuje program „Babę zesłał Bóg”. Jej twórczość to mieszanka rocka, etnicznych brzmień i poruszających tekstów. Sama artystka mówi o swojej muzyce jako o „wiecznym poszukiwaniu brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych”.

24 sierpnia bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć Piotra Polka – aktora znanego z ponad 40 ról filmowych i teatralnych oraz licznych nagród międzynarodowych festiwali. Podczas koncertu wykona utwory ze swojej płyty „Mój film” oraz covery, m.in. „Zielono mi” Agnieszki Osieckiej.

31 sierpnia zakończenie Rzeki Muzyki odbędzie się przy dźwiękach rocka lat 80. i 90. W duecie wystąpią Judyta Wenda – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Bydgoszczy oraz aktorka Teatru Kameralnego w Bydgoszczy – oraz Kuba Jurzyk, wokalista i aktor dubbingowy znany m.in. z programu X Factor i popularnego kanału Studio Accantus na YouTube.

Wszystkie koncerty odbywają się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy o godzinie 19:00, a udział jest bezpłatny. To doskonała okazja, by spędzić letnie wieczory w rytmie dobrej muzyki tuż nad Brdą.

„Podczas koncertu wykonają utwory ze swojej wspólnej płyty ,,On The Wrong Planet", za którą w 2024 roku zostali nagrodzeni Fryderykiem w kategorii album roku blues.”

„Sama artystka nazywa to co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych.”

Fotografia: M. Hordowicz / Urząd Miasta Bydgoszczy

Na podstawie: UM Bydgoszcz

Autor: krystian