Żużlowe emocje wracają do Bydgoszczy: Walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski
Wielkie emocje czekają na fanów żużla w naszym mieście! Już 27 lipca na torze Polonii odbędzie się jedna z rund finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć w akcji najlepszych polskich zawodników.
  1. Runda finału IMP 2024 na torze Polonii.
  2. Bilety na zawody już dostępne.
  3. W zawodach wezmą udział czołowi polscy żużlowcy.
  4. Start zawodów 27 lipca o godz. 19:00.

Indywidualny Mistrz Polski 2024 zostanie wyłoniony w serii trzech turniejów. Pierwszy z nich odbędzie się 6 lipca w Łodzi, a kolejnym przystankiem będzie nasz tor w Bydgoszczy. Organizatorzy zapowiadają, że tor jest doskonale przygotowany, co gwarantuje emocjonujące zmagania żużlowe.

Prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA, Jerzy Kanclerz, nie kryje swojego zadowolenia z powrotu finału IMP do miasta po 21 latach przerwy. "Organizujemy to wspólnie z firmą One Sport. Nasza współpraca jest wzorowa, co potwierdziły już wcześniejsze imprezy. Dziękuję za wsparcie panu Wojewodzie Michałowi Sztyblowi. Tor bydgoski jest dobrze przygotowany i myślę, że będzie wspaniałe ściganie. Mamy w stawce Krzysztofa Buczkowskiego, dodatkowo cieszę się, że 'dziką kartę' otrzyma także zawodnik związany z Bydgoszczą" - powiedział Kanclerz.

Nieoficjalnie mówi się, że zawodnikiem z "dziką kartą" będzie wychowanek Polonii Bydgoszcz, Wiktor Przyjemski, obecnie reprezentujący barwy Motoru Lublin. Organizatorzy cyklu potwierdzili również, że stałą "dziką kartę" na wszystkie trzy turnieje otrzyma Janusz Kołodziej z Unii Leszno.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel podkreśla znaczenie żużla w naszym regionie. "Żużel w naszym województwie oddziałuje tak mocno, że nie było dla mnie wątpliwości, by się zaangażować. Z naszego województwa w zawodach wezmą udział Krzysztof Buczkowski, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek i jeśli mam wskazać swojego faworyta, to patrząc na formę, chciałbym, by na podium było miejsce dla Krzysztofa Buczkowskiego" - mówił Sztybel.

Krzysztof Buczkowski, lider Abramczyk Polonii, zaliczył awans do finałowej rywalizacji podczas Challenge rozgrywanego w Pile. W turniejach Indywidualnych Mistrzostw Polski zmierzą się także takie gwiazdy jak Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Szymon Woźniak, Bartłomiej Kowalski, Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki, Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna oraz Robert Chmiel.

Nie przegapcie tej szansy, by na własne oczy zobaczyć najlepszych polskich żużlowców w akcji. Start zawodów już 27 lipca o godz. 19:00 na torze Polonii!


Na podstawie: Urząd Miasta