Nowe budynki BTBS rosną przy pętli tramwajowej Rycerska
Prace budowlane przy ulicach Zygmunta Augusta i Rycerskiej nabierają tempa. Dwa nowe budynki BTBS z 127 mieszkaniami już wkrótce wzbogacą naszą lokalną infrastrukturę.
  1. Zakończono prace przy fundamentach i podziemnych kondygnacjach.
  2. Wznoszone są kolejne kondygnacje budynków.
  3. Powstanie 127 mieszkań „pod klucz”.
  4. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to przyszły rok.

Prace budowlane w rejonie ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej postępują zgodnie z harmonogramem. Firma EBUD-Przemysłówka z Bydgoszczy odpowiedzialna za realizację projektu zakończyła już prace przy fundamentach oraz podziemnych kondygnacjach. Teraz tempo budowy wzrasta, a kolejne piętra pną się w górę.

W ramach inwestycji powstają dwa budynki. Pierwszy z nich, zlokalizowany przy ulicy Zygmunta Augusta 30, będzie miał 6 pięter i podziemną halę garażową. Znajdzie się w nim 101 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. Drugi budynek przy Rycerskiej 11 i 13 będzie posiadać 4 kondygnacje, na których ulokowane zostaną 26 mieszkań. Oba budynki oferować będą mieszkania z balkonami, loggiami i tarasami, a niektóre z nich wyposażone będą w dodatkowe pomieszczenia, takie jak spiżarnie i garderoby.

Podczas projektowania założono, że kwartał u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej zostanie stworzony od nowa, zgodnie z wytycznymi Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Architekci zadbali o stopniowanie zabudowy, które umożliwia płynne przejście od miejskiej do wielkomiejskiej struktury, osiągając wysokość do 24 metrów w części północnej.

Obecnie trwają prace przy pierwszych kondygnacjach nadziemnych budynku przy ul. Zygmunta Augusta. Żurawie pomagają w szybkim postępie robót. Dodatkowo rozpoczęto prace przy budynku od strony ul. Rycerskiej, gdzie wbite zostały ścianki szczelne. BTBS jest także w trakcie pozyskiwania nieruchomości narożnej przy ul. Rycerskiej 19, która również zostanie zabudowana.

Cała inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku, a po odbiorach budynki będą objęte 7-letnią gwarancją. To kolejne kroki w kierunku rozwoju naszej lokalnej infrastruktury mieszkaniowej, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców.


Wg inf z: Urząd Miasta Bydgoszczy