Laboratorium wytrzymałościowe Tenslab – czym się zajmuje?

Oferta badań laboratorium wytrzymałościowego to odpowiednia oferta dla przedsiębiorców z sektora przemysłowego, hutniczego ale nie tylko. Badania te doskonale sprawdzają się w przypadku materiałów metalowych ich stopów, tworzyw sztucznych i ceramiki. Kiedy warto skorzystać z ofert laboratorium wytrzymałościowego? Odpowiadamy.

Laboratorium wytrzymałościowe- czym się zajmuje? 

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab to oferta wielu badań z zastosowaniem różnych metod wytrzymałościowych. Jest to odpowiednia pomoc dla klientów z różnych sektorów przemysłowych. Badania te wykonywane są z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń i aparatury pomiarowej, która odnajduje się doskonale w różnych badaniach wytrzymałościowych. Oferta ta obejmuje badanie próbek za pomocą badania rozciągania, pomiarów twardości, zawartości ferrytu i innych. Wybierając ofertę profesjonalistów mamy pewność, że próbki zostaną przygotowane i przebadane w bardzo krótkim czasie. To fachowa realizacja z gwarancją krótkiej realizacji.

Kiedy warto skorzystać z oferty laboratorium wytrzymałościowego?

Zdecydowanie warto wybrać ofertę Laboratorium Wytrzymałościowego Tenslab w momencie wykonywania badań wytrzymałościowych dla:

  • wyrobów hutniczych,
  • złączy spawanych i zgrzewanych,
  • ceramiki,
  • tworzyw sztucznych itp.

Dodatkowo laboratorium to posiada akredytację PCA, dzięki czemu mamy pewność, że oferta ta zagwarantuje nam najwyższą jakość realizacji. Są one skuteczne również do potwierdzenia kwalifikacji spawalniczych kandydatów na dane stanowiska, jak również w kwalifikacjach technicznych. Dzięki temu możemy cieszyć się wysokiej jakości rezultatami bez obaw o żadne aspekty.

Oferta badań laboratorium wytrzymałościowego

Badania przeprowadzane przez laboratorium wytrzymałościowego Tenslab obejmuje szereg działań, takich jak między innymi:

  • Badania metalograficzne- to odpowiednie metody makro- i mikroskopowe. Obejmuje przygotowanie próbek ze złączy i wyrobów hutniczych i spajanych. Obserwacje w tych badaniach przeprowadzane są z użyciem szkieł powiększających lub mikroskopu. Mogą być przeprowadzane również na innych elementach.
  • Próba udarności- to metoda przeprowadzana w temperaturze pokojowej oraz w obniżonej temperaturze -60 st. C i -196 st. C. Ze względu na obniżenie temperatury widocznie zwiększają się kruchość materiału oraz spadek łamania i udarności. Próbę tą przeprowadza się z użyciem młota Charpy’ego. 
  • Statyczna próba rozciągania- to podstawowy element wytrzymałości materiałów. Polega ona na rozciągnięciu próbki materiałów w przeciwległych kierunkach prowadząc aż do jego zerwania. Właściwości, które pozyskiwane są w tych próbach nazywane są wytrzymałościami rozciągania oraz umowną granicą plastyczności.

Skorzystaj z profesjonalnej oferty laboratorium wytrzymałościowego 

Przeprowadzanie badań z zastosowaniem metod wytrzymałościowych daje wysokiej jakości rezultaty. Eksperci z laboratorium wytrzymałościowego Tenslab wykonują działania z bogatego zakresu hutniczego, przemysłowego ale nie tylko. To zawsze pełen profesjonalizm i fachowe podejście do każdego zlecenia, dzięki czemu zdecydowanie warto skorzystać z tej oferty i cieszyć się pozytywnymi rezultatami. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą laboratorium wytrzymałościowego Tenslab, skontaktuj się z firmą, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.