Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

W sezonie letnim bransolety męskie należą do najmodniejszych dodatków. Chętnie sięgają po nie panowie w każdym wieku. W tej chwili wybór tego typu ozdób jest tak duży, że każdy mężczyzna powinien znaleźć bransoletę dla siebie, niezależnie od tego jaki styl ubierania preferuje na co dzień. Które modele cieszą się największym zainteresowaniem latem? Jak wybrać i jak nosić tego typu biżuterię?

Bransolety męskie dla podążających za modą i nie tylko

Wielu mężczyzn, nawet tych, którzy nie przepadają za biżuterią decyduje się na inwestycję w bransolety. Są to dodatki, które można dopasować do każdej stylizacji, sprawiające, że nasz outfit wydaje się zdecydowanie bardziej interesujący. W tym sezonie bardzo modne są minimalistyczne bransolety męskie z powierzchnią do grawerowania. Możliwość wykonania dowolnego graweru sprawia, że są one dodatkiem wyjątkowym, który często zostaje z nami na lata.

Jeżeli nie chcemy nosić dodatków ze skóry naturalnej, warto jest rozważyć zakup bransolety z kamieniami lub lawą wulkaniczną. Modele tego typu często posiadają dodatkowe ozdoby z efektownej stali nierdzewnej.

Ciekawą propozycją (zwłaszcza dla młodych mężczyzn) są bransolety ze sznurka posiadające ozdobę wykonaną ze stali nierdzewnej.

Biżuteria pasująca do wielu stylizacji

Wybór męskich bransolet jest obecnie tak duży, że łatwo można znaleźć model pasujący praktycznie do każdej stylizacji. Minimalistyczne, skórzane bransolety pasują do wyjściowych garniturów, z powodzeniem możemy założyć je do pracy. Osoby, które na co dzień ubierają się nieformalnie lub też cenią sobie sportowy styl – docenią bransolety wykonane ze sznurka i stali szlachetnej.

Bransolety męskie – modne akcesoria na każdą okazję

Minimaliści wybierają bransolety proste, bez zbędnych dodatków. Z kolei mężczyźni lubiący gdy ich biżuteria przyciąga spojrzenia mogą zdecydować się na bransolety bardziej ozdobne, wykonane z kilku różnych surowców. Równie ciekawym pomysłem odpowiednim w przypadku stylizacji nieformalnych jest noszenie kilku bransolet jednocześnie.

Zobacz inną biżuterie męską w sklepie Manoki

O czym pamiętać wybierając męskie bransolety?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej bransolety męskiej, zastanówmy się do jakich stylizacji będzie ona pasować. Nie zalecamy kupowania biżuterii tylko dlatego, że prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie. Warto wyobrazić sobie, że nosimy ją na co dzień. Jeżeli przychodzi nam to z trudem, być może lepiej pomyśleć o bardziej subtelnej biżuterii.

Kolejną kwestią, której nie możemy zapomnieć jest rozmiar bransolety. Musi być ona idealnie dopasowana do naszego nadgarstka. Jeżeli mamy problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, możemy wybrać biżuterię posiadającą możliwość regulacji długości. Ostatecznością jest zakup modelu za dużego i oddanie go do jubilera w celu skrócenia.

Bransoleta męska jako efektowny prezentu

Męskie bransolety często kupowane są na prezent. Z powodzeniem możemy podarować je partnerowi, tacie, synowi, przyjacielowi, a nawet dziadkowy. Jako upominek wybierane są zwłaszcza modele posiadające powierzchnię do grawerowania. Nie ma żadnych reguł jeżeli chodzi o treść graweru. Większość osób decyduje się na grawerowanie życzeń, dat, imion bliskich, cytatów motywacyjnych. Decyzja należy jednak do nas.

Podczas wybierania bransolety na prezent warto rozważyć jakim typem kolorystycznym jest mężczyzna, którego chcemy obdarować. Typy chłodne najlepiej czują się i wyglądają w biżuterii srebrnej (można ją ewentualnie zastąpić czarną stalą nierdzewną), ciepłe natomiast stawiają na złoto.

Kupując biżuterię na prezent musimy zwrócić uwagę z jakich surowców jest ona wykonana. Oczywiście nie kupujmy bransoletki ze skóry naturalnej osobie będącej zagorzałym weganinem. Warto również upewnić się, czy osoba, której robimy prezent nie jest uczulona na metal. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna (lub nie możemy tego stwierdzić) najlepszym rozwiązaniem jest wybór bransolety męskiej wykonanej z hipoalergicznej stali szlachetnej. Będzie ona bezpieczna nawet dla tych Panów, którzy nie mogą nosić innych metali. Nie musimy obawiać się stali, gdyż jest ona równie efektowna jak złoto lub srebro, a przy okazji bardzo wytrzymała.