Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Kujawsko-pomorskie – czy mieszkania tanieją?

Na terenie województwa położonego w północno-centralnej części kraju znajdują się 52 miasta. Największe metropolie – Bydgoszcz i Toruń zajmują łącznie powierzchnię blisko 300 kilometrów kwadratowych. Atrakcyjny pod wieloma względami region Polski zamieszkuje ponad 2 mln mieszkańców. Z tego względu cieszy się on coraz większą popularnością wśród deweloperów oraz inwestorów. Podpowiadamy, gdzie warto zamieszkać i ile kosztują mieszkania na sprzedaż w tej części Polski!

Rynek nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim

To jedno z najpiękniejszych województw, na terenie którego znajdują się liczne jeziora, rezerwaty przyrody czy zabytkowe parki. Natomiast życie kulturalne i biznesowe kwitnie zwłaszcza w Bydgoszczy oraz Toruniu. Właśnie te miasta mają największy potencjał biznesowy, a także rozwojowy. Jednak działalność deweloperów nie koncentruje się tylko i wyłącznie w największych aglomeracjach regionu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania zlokalizowane w pobliżu miejscowości Pałuki, osady w Biskupinie czy Ciechocinka na Kujawach.

Rynek nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim jest na tyle zróżnicowany, że zainteresowani zakupem nowego lokum mają w czym wybierać. Coraz większa liczba osób decyduje się zamieszkać nie tylko w bliskiej odległości od centrum dwóch, najważniejszych stolic regionu. Nowoczesne i kameralne osiedla deweloperskie powstają także w mniejszych miastach, takich jak Brodnica lub Inowrocław. Na szczególne wyróżnienie zasługują inwestycje zlokalizowane w pobliżu drogi krajowej nr 15.

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż

Przeciętna wartość nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim wynosi 356 727 zł. W większości przypadków nowe mieszkania kujawsko-pomorskie są położone w spokojnej okolicy, w otoczeniu lasów oraz terenów zielonych. Za nieruchomość w tym województwie zapłacimy średnio 6 400 zł za mkw. Mieszkanie przy jednej z najdroższych ulic Torunia kosztuje około 6 364 zł/mkw., w Bydgoszczy 5 939 zł za mkw. Z kolei we Włocławku zapłacimy średnio 4 934 zł/mkw., natomiast w Inowrocławiu 4 862 zł za mkw.

W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się wiele ciekawych ofert mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego. Część z nich zostanie oddana do użytku pod koniec 2021 roku lub dopiero za dwa lata. Przy tej okazji warto wymienić prestiżową inwestycję Murapol Osiedle Smart, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in. pakiet antysmogowy czy sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Na szczególną uwagę zasługuje także kameralny apartamentowiec Mieszkania Gniewkowo, os. Rąbin Park III etap w Inowrocławiu, Osiedle Widoki w Niemczu oraz Osiedle Akademickie w Bydgoszczy.

Według analiz ekspertów, ceny mieszkań w województwie kujawsko-pomorskim nie maleją. W IV kwartale 2020 r. były nawet o kilka procent wyższe niż w poprzednim roku. Nie zmienia to faktu, że nieruchomości położone w mniejszych miejscowościach można kupić wciąż za ok. 100 tys. złotych. Podsumowując, mieszkania w województwie kujawsko-pomorskim nie tanieją nawet w obliczu pandemii COVID-19, a ich ceny utrzymują się wciąż na stałym poziomie.