Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Czy do ślubu konieczne jest zakładanie welonu?

Wybór odpowiedniej sukni i dodatków dla Panny Młodej to jedna z najważniejszych i najprzyjemniejszych chwil w trakcie organizacji wesela i ślubu. Niezwykle istotne jest dobranie fasonu sukni do figury, a stylu sukienki do motywu przewodniego. W tym oczywiście najlepiej pomoże doradca w salonie sukien ślubnych https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/. Do sukni niezbędne są oczywiście odpowiednie dodatki takie jak: biżuteria i nakrycie głowy, które idealnie dopełnią całości. Coraz częściej panie zastanawiają się, czy i jak można zastąpić welon? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze dodatki na głowę.

Wybór ślubnego okrycia na głowę

Organizacja wesela i ślubu powinna być dobrze rozplanowana i należy w harmonogramie wziąć również pod uwagę wcześniejszy zakup dodatków dla Panny Młodej, zwłaszcza, że znalezienie idealnych może być czasochłonne. Wybór ozdób na głowę jest bardzo szeroki, dlatego warto dopasować go do naszych upodobań oraz motywu przewodniego i stylu ustalonego podczas organizacji wesela i ślubu. Nakrycie głowy powinno być ostatnim wybieranym elementem stroju Panny Młodej, co pozwoli na jego idealne dopasowanie do sukienki. Najczęściej nakrycie głowy można wybrać razem z suknią w jednym salonie, który znajdziesz dzięki https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/bydgoszcz/

Welon

Welon to najbardziej charakterystyczna i tradycyjna ozdoba Panny Młodej. W zależności od gustu, stylu sukni oraz motywu ślubnego welon może mieć bardzo różny charakter. Oferta welonów jest bardzo szeroka i umożliwia wybranie idealnego dla siebie niezależnie od stylu sukni. Welony mogą być krótkie lub bardzo długie (nawet do kilku metrów), proste i skromne lub bardzo ozdobne. Długie welony świetnie sprawdzają się również do okrycia ramion w kościele.

Wianek

Wianek to zdecydowany hit ostatnich sezonów. Wykonany z naturalnych, sezonowych kwiatów świetnie będzie pasował do plenerowych ślubów oraz tych, które nawiązują do natury. To również idealny wybór dla romantycznych pań. Doświadczona florystka przygotuje i zabezpieczy wianek w taki sposób, aby wyglądał on pięknie i świeżo nawet trakcie całonocnej zabawy.

Kapelusz

Kapelusz to wciąż nietypowy wybór na ślub, ale za to bardzo efektowny. Może być niewielki i delikatny lub pokaźnych rozmiarów, który zachwyci swą elegancją i wspaniale podkreśli strój. Idealnie sprawdzi się na ślubach w stylu vintage, królewskim i angielskim.

Woalka

Idealna alternatywa dla kobiet, które nie chcą długich welonów, ale chcą nawiązać do tradycji. Długa woalka doda wyglądowi nieco tajemniczości. Natomiast krótka będzie niezwykle zmysłowa i kobieca. Oferta woalek jest bardzo bogata i pozwala na dopasowanie ich do każdej sukni. Woalka może być bardzo skromna, ale może też być ozdobiona motywem kwiatowym lub kryształkami. Woalki idealnie pasują do nowoczesnych sukien ślubnych oraz do stylu vintage.

Toczek lub fascynator

Toczek wciąż jest bardzo rzadko wybierany, mimo że jest bardzo efektownym nakryciem głowy, które przyciąga wzrok. Fascynator jest bardzo podobny do toczka, ale jest zdecydowanie bardziej ozdobny i jak sama nazwa wskazuje, ma fascynować i zachwycać. Obydwa rodzaje nakrycia głowy są stosunkowo niewielkie i pasują do stylu nowoczesnego, boho i vintage. Zarówno toczki, jak i facsynatory mogą być bardzo skromne jak i mocno ozdobne, często posiadają dodatkowe akcesoria, takie jak kwiaty, czy pióra.

Niezależnie jakie okrycie na głowę się wybierze, należy pamiętać, aby dobrze je dopasować do sukni, stylu wesela oraz własnego gustu. Warto również zwrócić uwagę, aby ozdoba głowy dobrze się trzymała i była wygodna.