Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Zamki elektroniczne do drzwi - innowacja w bezpieczeństwie

Producenci zamków prześcigają się w pomysłach, aby klient wybrał właśnie ich markę. Oprócz kwestii jaką jest wysoki poziom bezpieczeństwa, dużą wagę przywiązuje się także nowoczesnym rozwiązaniom, które mogą zaistnieć dzięki zastosowaniu coraz bardziej rozbudowanej elektroniki w zamkach do drzwi. Sprzedażą i montażem tego typu zamków zajmują się na przykład ślusarze Warszawa. Warto więc przyjrzeć się temu dlaczego zamki elektroniczne powoli zastępują tradycyjne rozwiązania i pozwalają na większe bezpieczeństwo.

Specyfika zamków elektronicznych

Jeszcze wiele lat temu mało kto mógł uwierzyć, że wychodząc z domu nie trzeba zabierać ze sobą tradycyjnego klucza. Dzisiaj coraz mniej to kogoś dziwi. Zamki elektroniczne nie trzeba otwierać za pomocą zwykłego, metalowego klucza. Drzwi mogą otworzyć się automatycznie, wystarczy posiadać przy sobie smartfona z NFC lub bluetooth. Można też użyć zwykłego pilota, takiego jakiego wykorzystuje się do otwierania drzwi garażowych, ale o większym bezpieczeństwie. Dodatkowymi zabezpieczeniami może być odcisk palca, specjalny numer PIN do wprowadzenia z klawiatury, rozpoznanie głosu lub twarzy oraz elektroniczna karta dostępu. Warto również odwiedzić https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Widać więc wyraźnie, że technologia idzie w kierunku ułatwienia dostępu oraz gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ przykładowo odcisk palca jest praktycznie niemożliwy do podrobienia przez potencjalnego złodzieja.

Bezpieczeństwo zamków elektronicznych

Wiele kontrowersji budzi temat związany z bezpieczeństwem rozwiązań elektronicznych. Wynika to z faktu, że początkowo technologia ta miała sporo wad. Producenci zamków elektronicznych nie przywiązywali dużej wagi do kwestii bezpieczeństwa, a zabezpieczenia stosowane w zamkach miały pewne wady wynikające z tego, że tego typu technologia dopiero raczkowała. Przykładowo zamek resetował swoje ustawienia po rozładowaniu dołączonej baterii, a komunikacja między kartą elektroniczną i zamkiem pozwalała na proste przechwycenie informacji i stworzenie kopii karty. To właśnie dzięki doświadczeniu przez wiele lat udało się stworzyć zamki, które są teraz synonimem bezpieczeństwa, ponieważ stanowią połączenie rozwiązań elektronicznych i mechanicznych. Na poziom bezpieczeństwa wpływa również możliwość ich dowolnej konfiguracji. Można na przykład zaprogramować zamek na to, aby mógł być otwierany tylko w określonych godzinach. W ten sposób osoba nieuprawniona, której udało się zdobyć klucz, nie będzie w stanie go użyć, bo system został już wcześniej odpowiednio zaprogramowany. Dodatkową zaletą w kwestii bezpieczeństwa jest nieustanny monitoring – właściciel zamka może mieć wgląd do tego kto o której konkretnie godzinie otwierał zamek.