Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Stoły rozkładane na wymiar – jaki rodzaj drewna najlepszy?

Rozkładane stoły to praktyczne rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią sobie funkcjonalność i przestrzeń w aranżacji wnętrz. Obecnie istnieje możliwość zamawiania mebli na wymiar, więc nawet w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach, można taki stół sobie wstawić. Jednak odpowiedni wymiar to nie wszystko. Na trwałość i walory estetyczne mebla wpływa także rodzaj materiału, z jakiego został on wykonany. Bez wątpienia najbardziej uniwersalne i stylowe są stoły drewniane, dlatego warto przyjrzeć się rodzajom drewna dostępnym na rynku.

Stoły rozkładane na wymiar z drewna dębowego

Dąb to najpopularniejszy rodzaj drewna wykorzystywany do produkcji mebli, drzwi czy podłóg. Stoły dębowe charakteryzują się trwałością, którą można cieszyć się przez lata oraz łatwością w pielęgnacji. Deski dębowe łatwo poddają się obróbce, dzięki czemu możliwe jest niezwykle dokładne dostosowanie wymiaru mebla do wymagań zamawiającego. Taki stół, podobnie jak większość wyrobów z drewna dębowego, będzie więc nieco droższą, ale bardzo opłacalną inwestycją.

Stoły rozkładane na wymiar z drewna jesionowego

Stół z drewna jesionowego to dobra opcja dla osoby, która poszukuje ekonomicznych rozwiązań, gdyż wyroby jesionowe przeważnie są nieco tańsze niż dębowe. Jasne jesionowe deski stołowe wyglądają jednak estetycznie i nie odbiega mocno od dębu pod względem trwałości. Taki stół może stanowić ozdobę salonu lub jadalni i komponować się z innymi jesionowymi meblami, takimi jak np. szafki kuchenne.

Stoły rozkładane na wymiar z drewna bukowego

Buk to solidne drewno, które za razem jest elastyczne w obróbce, a meble z niego wykonane charakteryzują się zbitą strukturą i twardością. Ciekawy efekt wizualny uzyskać można decydując się na stół z buku rdzeniowego, czyli z samego rdzenia drzewa. Tworzy on niepowtarzalne wzory, które sprawiają, że mebel wygląda oryginalnie. Możliwość zamówienia stołu z tego materiału, a także z innych popularnych rodzajów drewna, oferuje firma Stolywood. Jej ofertę można sprawdzić na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Stoły rozkładane na wymiar są ich specjalnością. Zależnie od gustu klienta, możliwe jest wykończenie mebla na kilka sposobów, np. lakierem bezbarwnym lub olejem mlecznym. Zamówienia robione są na wymiar co do centymetra, więc dopasowanie zarówno do wielkości, jak i wystroju pomieszczenia, nie będzie sprawiało większych problemów.