Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Czy w Bydgoszczy można wypożyczyć samochód bez kaucji?

Wczasy czy wyjazd służbowy - wszędzie istotną sprawą jest możliwość swobodnego przemieszczania się. Jeśli nie posiadamy własnego pojazdu, najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się wypożyczenie samochodu. Ile kosztuje kaucja przy wynajmie auta w Bydgoszczy? Sprawdźmy!

Wypożyczalnia samochodów dla każdego

Jeśli decydujemy się na wynajem auta, to oczywiście pośród ofert wypożyczalni każdy szuka tej najkorzystniejszej. Idealnie byłoby także znaleźć auto spełniające kryteria zarówno oszczędnościowe w eksploatacji, jak i dające poczucie komfortu. Dobrym punktem wyjścia w tych poszukiwaniach jest wypożyczalnia samochodów CarFree, która umożliwia m.in. wynajem samochodu w Bydgoszczy.

Firma ta jest dostępna online, dzięki czemu klienci mają do niej dostęp praktycznie przez całą dobę. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży rent a car, CarFree trafnie ocenia preferencje klientów, dając ofertę wysokiej jakości:

  • wynajem samochodu bez pobierania kaucji
  • możliwość poruszania się na obszarze Unii Europejskiej
  • dla najbardziej wymagających flota pojazdów klasyfikowanych jako luksusowe
  • banalnie proste procedury wynajmu
  • pełne ubezpieczenie aut
  • możliwość zwolnienia klienta z kosztów napraw w przypadku kolizji
  • samochód zastępczy w razie niemożności kontynuowania podróży
  • możliwość odbioru auta w dogodnym miejscu
  • prosta i dogodna rezerwacja
  • możliwość przedłużenia wynajmu w trakcie podróży

Wynajem czy leasing?

W przypadku rozważania wynajmu długoterminowego często brany pod uwagę jest także leasing - mimo podobieństwa tych dwóch form użytkowania samochodu, są one jednak różne. W obu przypadkach zachodzi stan prawny polegający na wypożyczeniu cudzego pojazdu w celu długotrwałego użytkowania, jednak inaczej wygląda kwestia własności auta. Leasingobiorca opłacając raty inwestuje w pojazd, który po zakończeniu umowy może odkupić po preferencyjnej cenie - jednak w czasie jego użytkowania ponosi pełnię kosztów związanych z eksploatacją. W czasie wynajmu długoterminowego klient nie ponosi żadnych kosztów eksploatacyjnych, ale też nie nabywa żadnych praw do wynajmowanego samochodu.

Jeśli chcesz poznać wady i zalety obu rozwiązań, zajrzyj tutaj: Leasing a długoterminowy wynajem samochodu – jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy nimi?

I leasing, i wynajem długoterminowy mają swoich zwolenników. Trudno jest jednoznacznie ocenić, który z nich jest korzystniejszą opcją, ocena często wynika z osobistych preferencji czy wizji biznesowej.