Pieniądze pożyczamy zarówno na duże wydatki, na przykład na zakup lub budowę nieruchomości, jak również na te drobniejsze, powszednie. W pierwszym wypadku mówimy o pożyczkach długoterminowych, tymczasem w drugim o krótkoterminowych, jakie ze względu na małe kwoty są do wynagrodzenia w niedługim okresie.

Obecnie pożyczkę możemy uzyskać zarówno w banku, jak również w firmie pozabankowej. Możemy wtedy odnaleźć dla siebie taką ofertę, jaka będzie odpowiadała nam pod kątem wymogów i kosztów. Przeważnie zawierane pożyczki to te krótkoterminowe. Czym są tego typu pożyczki oraz gdzie możemy o nie wnioskować?

Czym są pożyczki krótkoterminowe?

Ogólnie pożyczkami krótkoterminowymi zwane są pożyczki oferowane na czas krótszy aniżeli 2 lata. Więc są to pożyczki przykładowo na miesiąc, 10 miesięcy lub także na 24 miesiące. Pożyczki te, jak już nadmieniliśmy, dotyczą zwłaszcza drobniejszych kwot, jakie są łatwiejsze do zapłaty przez pożyczkobiorcę, więc do ok. 10 000 złotych. Również pożyczki krótkoterminowe pozwolą nam na łatwiejsze ustalenie ryzyka, gdyż łatwiej jest nam spojrzeć na rok do przodu aniżeli na kilkadziesiąt lat przed nami. Dodatkowo pożyczki te są szybko przyznawane i nie wymagają przedstawiania szeregu dokumentów. Wielokrotnie możemy uzyskać je chociażby jedynie na dowód. Niezwykle modne pożyczki na krótkie terminy to także pożyczki internetowe.

Gdzie możemy otrzymać pożyczkę krótkoterminową?

Tego rodzaju pożyczki są obecne często dostępne. Możemy uzyskać je w banku, firmie pozabankowej, możemy zaciągnąć je także od rodziny, znajomych, możemy także skorzystać ze specjalnych ofert pożyczek społecznościowych. Często możemy również spotkać oferty chwilówki dla zadłużonych oraz inne warianty krótkoterminowych pożyczek.

Jakie warunki musimy spełnić, żeby uzyskać pożyczkę krótkoterminową?

Nie są one przesadne. W większości firm finansowych podstawa do otrzymania pożyczki jest posiadanie źródła zarobku, na przykład z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury. Jednakże możemy także uzyskać pożyczkę przy przychodach nieregularnych, na przykład umowie o dzieło czy zleceniu. Przy pożyczkach krótkoterminowych nie musimy przynosić zazwyczaj dokumentów stwierdzających nasze zarobki a tylko wypełniamy określone oświadczenie we wniosku.

Zdecydowana większość pożyczkobiorców wymaga także, aby klient miał dobrą historię kredytowania w BIK lub pozostałych bazach, na przykład KRD, BIG. Do dyspozycji mamy także pożyczki bez BIK, jakie pozwolą na zdobycie pieniędzy bez sprawdzania w powyższych bazach. Są one jednakże połączone z wyższymi wydatkami – oprocentowaniem, opłatami wstępnymi, marżą.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz najkorzystniejszej oferty chwilówek, sprawdź ranking pożyczek - dzięki niemu dowiesz się więcej o aktualnych ofertach.

proponowane pożyczki krótkoterminowe