Nowa Aleja na Leśnym w Bydgoszczy z piękną nawierzchnią i drzewami!

Rewitalizacja ul. 11 Listopada na osiedlu Leśnym zyskuje nowy wymiar! Mieszkańcy mogą cieszyć się z modernizacji przestrzeni zielonej, która już wkrótce stanie się miejscem relaksu i spotkań.
- Nowe życie dla przestrzeni przy ul. 11 Listopada w Bydgoszczy
- Prace budowlane już trwają!
Nowe życie dla przestrzeni przy ul. 11 Listopada w Bydgoszczy
Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na ul. 11 Listopada, które mają na celu odnowienie zieleni oraz poprawę estetyki tej ważnej arterii osiedla Leśnego. Inwestycja, wybrana przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, obejmuje m.in. modernizację nawierzchni ścieżki spacerowej oraz dosadzenie nowych drzew i krzewów. W planach są także nowe ławki, które zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Prace budowlane już trwają!
W pierwszym etapie rewitalizacji objęto odcinek od ul. Bukowej do bloku nr 15A. Projekt zakłada nie tylko wymianę nawierzchni ciągu pieszego, ale również stworzenie stref wypoczynku dla mieszkańców. Całość zostanie harmonijnie wkomponowana w istniejącą zieleń, a dotychczasowy drzewostan zostanie zachowany. Ulica 11 Listopada, o długości około 600 metrów, łączy ulicę Gdańską z Sułkowskiego i jest otoczona blokami z lat 50. XX wieku.
W ramach rewitalizacji pojawią się również nowe elementy małej architektury latarnie, kosze na śmieci oraz pojemniki na woreczki do sprzątania po psach. Zakończenie robót planowane jest na wiosnę, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym wyglądem swojej okolicy już niedługo.
Bydgoski Budżet Obywatelski to wyjątkowa forma zaangażowania społecznego, dzięki której mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój swojego miasta. W przyszłym roku miasto przeznaczy aż 16 milionów złotych na realizację projektów wybranych przez bydgoszczan.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Pełna aula w Bydgoszczy - policja i eksperci ostrzegli przed narkotykami

Donizetti po raz pierwszy na bydgoskiej scenie. Festiwal rusza mocnym akcentem

Sześć dekad wsparcia dla dzieci i młodzieży. Bydgoska poradnia świętowała jubileusz

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Sztuka, rzemiosło i ilustracja w bwa. Bydgoski program nabiera tempa

Dron nad przejściami w Bydgoszczy wyłapał 186 wykroczeń

Wielka Pętla Fordonu rośnie w oczach. Nowy odcinek już się układa

17-latka w Mercedesie bez opiekuna. Kara może sięgnąć 30 tysięcy

Branża turystyczna zjedzie nad Brdę. Bydgoszcz pierwszy raz gospodarzem forum

Bydgoszcz świętowała 680. urodziny muzyką. Akademia wypełniła się wzruszeniem

Dzieci zobaczyły komisariat od środka - to miejsce zrobiło na nich największe wrażenie

