Bydgoszcz: Policjanci przechwycili papierosy bez polskich znaków akcyzy!

W Bydgoszczy rozegrał się prawdziwy dramat związany z nielegalnym handlem papierosami. Policjanci z lokalnej komendy zabezpieczyli ponad 22 tysiące sztuk wyrobów tytoniowych, a ich właścicielka, 62-letnia kobieta, stanie przed sądem za oszustwo skarbowe. To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i walka z szarej strefy!
- Bydgoszczanka zatrzymana za handel nielegalnymi papierosami
- Wielka akcja policji na bydgoskim targowisku
Bydgoszczanka zatrzymana za handel nielegalnymi papierosami
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podjęli działania wobec 62-latki, która sprzedawała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanie miało miejsce na targowisku przy Placu Piastowskim, gdzie kobieta prowadziła swoje stoisko handlowe.
Wielka akcja policji na bydgoskim targowisku
Wczoraj, 15 stycznia 2025 roku, policjanci postanowili zweryfikować informacje dotyczące działalności podejrzanej sprzedawczyni. Ich przypuszczenia okazały się słuszne podczas przeszukania stoiska oraz samochodu kobiety znaleziono aż 1110 paczek papierosów, co przekłada się na ponad 22 tysiące sztuk. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa wyniosły niemal 30 tysięcy złotych.
Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego. To wydarzenie stanowi ważny krok w walce z nielegalnym handlem i ochroną lokalnych przedsiębiorców przestrzegających prawa. Policja apeluje o czujność i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości związanych z handlem wyrobami tytoniowymi.
Źródło: Policja Bydgoszcz
![]()
Ostatnie Artykuły

Pies został na MOP-ie po postoju. Policjanci zaopiekowali się czworonogiem

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2026 szuka artystów do koncertów

Po remoncie przyszła pora na światło. Kładka zyskała nowe oprawy

Nowy ogród sportowo-sensoryczny na Górzyskowie. Stare urządzenia zostają

Pies uciekł na MOP-ie, a właściciele ruszyli dalej. Interweniowała policja

Tramwaj na Szwederowo wchodzi w pierwszy etap. Zmiany dopiero nadejdą

DK15 w Brodnicy przejdzie dużą zmianę. Powstaną ronda i przejścia

Zielone torowisko na Szwederowie. Rusza inwestycja za ponad 100 mln zł

Bydgoski policjant na podium po wymagającym wyścigu na otwartych wodach

2712 kontroli na drogach Bydgoszczy. Wpadł nietrzeźwy rowerzysta

Filharmonia wychodzi w plener i do hali. W Bydgoszczy zabrzmią wielkie arie

Anna Jantar zabrzmiała na Wyspie Młyńskiej. Przed nami koncert Divas

Kino plenerowe wraca nad Balaton. Sześć seansów w nowym miejscu

Torbyd z własną energią. Na dachu może pojawić się 335 paneli
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Wojciecha w Bydgoszczy - kontakt, msze, sakramenty
- Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy - kontakt, paszporty, sprawy cudzoziemców
- Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy - kontakt, członkostwo, usługi dla firm
- Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy - kontakt, msze, sakramenty
- Sąd Rejonowy w Bydgoszczy - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy - kontakt, godziny, wydziały, opłaty
