Zestaw mebli ogrodowych w nowoczesnej aranżacji blisko domu

Nowoczesna przestrzeń wypoczynkowa blisko domu to znakomite miejsce na relaks podczas letnich, słonecznych dni – do aranżacji takiej strefy potrzebny jest tylko zestaw mebli ogrodowych i parasol lub pergola. Jakie rozwiązania warto wybrać, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku blisko natury? Czy meble ogrodowe mogą jeszcze zaskoczyć?

Nowoczesny ogród z zestawem mebli ogrodowych – miejsce, które pokochasz!

Przestrzeń wypoczynkowa w nowoczesnym ogrodzie to miejsce, gdzie natura styka się ze współczesnym designem. Podstawą powinna być wygoda, wysoka trwałość zastosowanych elementów i dodatki, które cieszą oczy i podnoszą estetykę otoczenia. Kapitalnym rozwiązaniem jest zestaw mebli ogrodowych z technorattanu, który doskonale wpisuje się w te oczekiwania. W kolekcjach technorattanowych znajdziesz zarówno zestawy wypoczynkowe, meble kawowe, jak i elementy jadalniane, składające się z dużych stołów i wygodnych krzeseł. Zachwyca dobór materiałów: meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże odporne na korozję, a ich wierzch okrywa trwała plecionka, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Atutem mebli technorattanowych jest szeroki wachlarz kolorów, przez co możliwy jest zakup mebli dopasowanych do istniejącej już aranżacji.

Niebanalne meble ogrodowe blisko domu – fotel w formie kokonu

Chcąc stworzyć oryginalną przestrzeń ogrodową, warto postawić na nietuzinkowy zestaw mebli ogrodowych. Świetnym przykładem mogą być prezentowane na zdjęciu huśtawki ogrodowe Kokon, które zaproponuje nam marka Garden Space w swojej kolekcji Oltre. Te technorattanowe fotele zachwycają wyglądem, przyciągają wzrok i gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie. Głęboko osadzone siedzisko chroni użytkowników przed silniejszymi podmuchami wiatru, słońcem. Fotel ten pozwoli oderwać nogi od ziemi i bujać w obłokach, kiedy tylko przyjdzie na to ochota! Garden Space to jedna z wiodących marek na polskim rynku, która oferuje szeroki wybór mebli technorattanowych oraz rattanowych do ogrodu, dopasowanych do zróżnicowanych gustów i potrzeb.

Elementy, które zmienią przestrzeń nowoczesnego ogrodu

Zestaw mebli ogrodowych to pierwszy krok do stworzenia wygodnej strefy wypoczynkowej. Aby móc delektować się latem w wyjątkowych warunkach wybierz też dodatki, które podniosą Twój komfort. Elementem niezbędnym okaże się oświetlenie, które pozwoli na organizowanie przyjęć czy grilla również po zmroku. Wśród innowacyjnych rozwiązań wymienia się przede wszystkim lampy solarne, które mogą być ładowane zarówno poprzez kabel USB, jak i przez energię słoneczną. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które w prosty sposób wyróżni zarówno przestrzeń wypoczynkową, jak i ścieżki ogrodowe.

Zestaw mebli ogrodowych pod pergolą

Ogród skąpany w słońcu to kwintesencja lata – w miejscu wypoczynkowym zadbaj jednak o to, aby móc schronić się w cieniu w czasie upalnych dni. Rozwiązaniem doskonale wpisującym się w nowoczesne trendy jest metalowa pergola ogrodowa, której konstrukcja dokładnie wyznaczy przestrzeń wypoczynkową. Dach pergoli składa się z aluminiowych lameli, których pozycję reguluje użytkownik. To rozwiązanie pozwala na decydowanie o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.