Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Inwestycje deweloperskie w Bydgoszczy - dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Bydgoszcz to miasto, które nieustannie się rozwija. Duża liczba terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji, konkurencyjne ceny nieruchomości, prężnie rozwijająca gospodarka - to nie jedyne atuty największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego. Potencjał Bydgoszczy dostrzegają również inwestorzy. Na terenie miasta powstaje coraz więcej inwestycji deweloperskich. Czym się wyróżniają? Dlaczego warto rozważyć zakup własnego M właśnie w Bydgoszczy? Podpowiadamy.

Bydgoszcz już od kilku lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach dotyczących potencjału inwestycyjnego głównie za sprawą międzynarodowych przedsiębiorstw i korporacji typu Business Process Outsourcing (BPO) oraz Share Service Center (SSC), które na terenie miasta posiadają swoje siedziby. Wraz z rozwojem sektora inwestycyjnego, prężnie rozwija się również rynek nieruchomości. W Bydgoszczy buduje się dużo a nowe inwestycje deweloperskie idealnie wpisują się w lokalny klimat, oferując przy tym szereg udogodnień przyszłym mieszkańcom.

Bydgoska oferta mieszkaniowa 

Według danych portalu RynekPierwotny.pl, największą popularnością wśród użytkowników serwisu, cieszą się lokale mieszkalne dwupokojowe i trzypokojowe. W marcu 2021 roku, na portalu były dostępne 1884 nieruchomości w 41 inwestycjach deweloperskich. Rozbudowana infrastruktura społeczna, w skład której wchodzą punkty handlowo-usługowe, placówki medyczne, szkoły oraz obiekty sportowe. Liczne tereny zielone i miejsca przeznaczone do rekreacji, w tym Las Gdański, Ogród Botaniczny, miejskie skwery i przystanie wodne - zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Nowa zabudowa a także duży potencjał inwestycyjny miasta, przyciągają deweloperów. Osiedla prężnie się rozbudowują, obok starszych bloków stawiane są nowe apartamentowce, które idealnie wpisują się w klimat architektoniczny Bydgoszczy.

Bydgoszcz - miasto typu smart 

Według statystyk, do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego z każdym rokiem przyjeżdża coraz więcej osób a większość z nich decyduje się zamieszkać tu na stałe. Atrakcyjny rynek pracy, niska stopa bezrobocia, konkurencyjne wynagrodzenia - to nie jedyne wyróżniki miasta. Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania właśnie w Bydgoszczy? Na uwagę zasługują inwestycje deweloperskie - ich dogodne położenie w sąsiedztwie rozbudowanej infrastruktury miejskiej i terenów zielonych, wysoki standard wykończenia oraz atrakcyjne i konkurencyjne ceny za mkw. Jakie przedsięwzięcia cieszyły się największym uznaniem użytkowników portalu RynekPierwotny.pl w pierwszym kwartale 2021 rok? 

Najpopularniejsze inwestycje mieszkaniowe 

Projekt Osiedle Filmowe Etap III uplasował się na pierwszym miejscu. Nabywcy lokali z pewnością docenią nowoczesną architekturę, wysoki standard wykończenia i sprawny dojazd do centrum. Kolorowe Garbary w zestawieniu zajęły drugie miejsce - na uwagę zasługuje potencjał inwestycyjny osiedla. Brązowym medalistą plebiscytu został projekt Cascada Bartodzieje, zlokalizowany w jednej z najpopularniejszych dzielnic Bydgoszczy. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji? Najnowsze wyniki plebiscytu znajdziesz na stronie https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/bydgoszcz/ocena-q1-2021/