Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

 Projektowanie wizytówki - co warto o tym wiedzieć

Wizytówka jest bardzo ważnym materiałem promocyjnym przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. W ten sposób możemy dostarczyć odpowiednie i przydatne informacje naszym klientom, czy to indywidualnym, czy biznesowym. Bardzo często korzysta się z nich również w formie reklamy. Każda osoba, która zajmuje znaczące stanowisko powinna posiadać swoja własną wizytówkę. Poniżej dowiesz się, jak dobrze zaprojektować taką kartę biznesową i na co warto zwrócić uwagę.

Oczywiście zaprojektowanie idealnej wizytówki nie jest prostym zadaniem. Musimy poświęcić przy tym naprawdę sporo czasu. Warto również zlecić to zadanie odpowiedniemu i doświadczonemu grafikowi. On z pewnością będzie wiedział, w jaki sposób dobrać odpowiednie elementy na naszej karcie.

Co musi zawierać nasza wizytówka?

Na początek warto zwrócić uwagę na to, że jeśli chcemy zacząć projektować nasza wizytówkę, powinniśmy rozpocząć ten proces od wyboru odpowiedniego oprogramowania. Takich programów w internecie jest mnóstwo. Należy więc przeczytać opinie oraz sprawdzić, który z nich będzie dla nas najlepszy.

Na naszej karcie biznesowej powinniśmy więc zawrzeć takie informacje jak imię i nazwisko właściciela wizytówki, zajmowane stanowisko, logo i nazwa firmy, dane adresowe oraz dane kontaktowe.

Jak wyróżnić się z tłumu?

Jeżeli wiesz już, jakie informacje powinny się znajdować na Twojej wizytówce, warto również zadbać o to, aby wyróżniała się ona wśród innych kart biznesowych. Na tak małej tekturce bardzo ciężko się wybić, dlatego projekt musi naprawdę przyciągać uwagę innych. Nasza wizytówka powinna nawiązywać do naszej firmy. Kolory, elementy graficzne oraz czcionka i marginesy musza do siebie pasować.

Bardzo ważne jest to, żeby nasza karta biznesowa była oryginalna. Istnieją również cechy charakterystyczne wizytówek, których nie poleca się zmieniać jak chociażby rozmiar karty, jednak cała reszta daje wiele możliwości na stworzenie niepowtarzalnego projektu. Pamiętajmy o tym, żeby nawiązywał on do naszej branży w jakiej pracujemy. Taka wizytówka może być stworzona z nietypowego materiału, może być ruchoma, przezroczysta czy designerska.

Oczywiście kluczem do sukcesu jest również przejrzystość karty. Wizytówka, która posiada nadmiar informacji stanie się z pewnością niemiła dla oka. Potencjalny klient po prostu wyrzuci ją prawdopodobnie do śmieci. Przejrzysta karta biznesowa z pewnością zostanie łatwiej zapamiętana.

Aspekt wizualny wizytówki ma bardzo ogromny wpływ na to, jak będzie postrzegana przez innych. Wszystko musi być spójne oraz oryginalne. W ten sposób wpłyniemy na atrakcyjność naszej karty. Świetny druk wizytówek znajdziecie tu.

Projektowanie wizytówki

Podczas projektowania wizytówki powinniśmy zwrócić na parę bardzo ważnych kwestii. Dzięki temu sprawi, że nasza karta biznesowa będzie przejrzysta i bardziej atrakcyjna dla oka.

Rozmiar wizytówki potrafi być czasem bardzo różny, jednak najczęściej stosuje się wymiary 90x50 mm. Te parametry są idealnie dostosowane do wizytownika i nie powinno się ich zmieniać.

Istotne są również spady. Jest to odstęp od krawędzi wizytówki. Jeżeli źle przygotujemy margines możemy sprawić, że kilka ważnych informacji z naszej karty biznesowej zostanie uciętych. Dlatego warto z góry założyć, że spady będą wynosić 5 mm z każdej strony. Oczywiście każde przedsiębiorstwo ustala swoje własne parametry. Bez problemu można więc zmienić tą wartość, jednak polecamy dopytać się o to profesjonalnego grafika.