Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

nawiązanie współpracy z centrum rachunkowym

Gdy zaczynamy prowadzić biznes lub jesteśmy właścicielem dobrze prosperującego przedsiębiorstwa - musimy rozważyć jaki model księgowości chcemy prowadzić. Możemy ją prowadzić samodzielnie, zatrudnić doświadczoną księgową, która będzie wsparciem naszej firmy, a jeśli chcemy czegoś innego, możemy skorzystać z oferty outsourcingu księgowego. Spójrzmy na tą ostatnią możliwość.

Jakie będą koszty, które poniesie moja firma?

To pytanie zadaje sobie niemal każdy przedsiębiorca rozważając skorzystanie z usług biura rachunkowego. Wątpliwości rozwiewa Pani Natalia z biura księgowego centrumrachunkowe.bydgoszcz.pl: ,,Odpowiednie zarządzanie finansami jest podstawową sprawą, o której wie każdy właściciel firmy. W przypadku korzystania z outsourcingu księgowego można zaoszczędzić pokaźną sumę w postaci kilku tysięcy złotych. Korzystanie z biura rachunkowego jako zewnętrznego wykonawcy pokazuje, że jest to bardziej opłacalne niż zatrudnienie doświadczonej księgowej.

W takim przypadku przedsiębiorca nie martwi się o takie rzeczy, jak wynagrodzenie dla pracownika, czy koszty jego utrzymania jak np. zastępstwo pod jego nieobecność, czy nieoczekiwana choroba. Dodatkowo, nie musi kupować drogiego sprzętu i licencji do specjalistycznych programów, używanych w codziennej pracy księgowego.

Dodatkowo koszty szkoleń dla księgowych w obliczu ciągle zmieniających się przepisów również nie mają dla właściciela firmy żadnego znaczenia. Natomiast współpraca z biurem księgowym obejmuje jedynie zryczałtowane koszty księgowości, przez co faktury VAT zostaną podpięte pod koszty.”

Jakość wykonania świadczonych usług

Właściciele małych i średnich firm zazwyczaj obawiają się współpracy z biurami rachunkowymi z uwagi na "pobieżne" traktowanie realizacji usług w myśl zasady ilość, a nie jakość. Nie ma jednak powodów do obaw, bo profesjonalne biura księgowe cechuje kompleksowość i rzetelność.

Fachowe biura ciągle dbają o rozwój swoich pracowników, a po ich stronie stoi bogate doświadczenie, które nabyli poprzez codzienne obowiązki. Pracownicy biura każdego dnia mają do czynienia z dziesiątkami przedsiębiorców i nietypowymi sytuacjami związanymi z księgowością. Może to bezapelacyjnie pokazać wiele korzyści związanych ze współpracą z biurem rachunkowości.

Każdy moment jest na wagę złota

Właściciel firmy, poprzez obsługę zewnętrzną kwestii księgowości, nie musi poświęcać czasu na problemy związane z tym typem usług. Dodatkowo, nie musi prowadzić audytu efektywności swojego personelu, więc może zająć się ważniejszymi sprawami.

Co więcej, biuro rachunkowe jest zawsze chętne do pomocy Klientowi, dzieląc się wiedzą na temat płac, finansów i księgowości. To sugeruje, że współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze.

rozliczenia faktur vat prowadzone przez centrum rachunkowe b and n

Bezpieczeństwo danych

Podobne obawy może w przedsiębiorcach wywoływać ryzyko utraty danych. Jednakże, biuro rachunkowe ze sprawnym systemem przechowywania i archiwizacji danych jest gwarantem bezpieczeństwa.

Nowoczesna technologia i skrupulatność to podstawy zabezpieczenia danych przez każde profesjonalne biuro rachunkowe. Zwykle wycieki danych mają miejsce w wewnętrznych systemach księgowych, gdzie ryzyko ich utraty, zważywszy na mniejsze nakłady finansowe, jest zdecydowanie większe.

Wybierając godne zaufania biuro rachunkowe, Klient ma pewność, że współpraca będzie owocna wraz z wysoką jakością. Dodatkowo dokumenty będą miały pełną klauzulę poufności.

Błędy księgowe

Gdy podpisana jest umowa z biurem rachunkowym, odpowiedzialność za błędy księgowe jest przenoszona bezpośrednio na biuro. W związku z tym, właściciel firmy ma prawo żądać odszkodowania wypłacanego z OC biura rachunkowego.

Jeśli natomiast chodzi o sytuację, w której posiadamy dział księgowości w firmie, za ewentualne błędy odpowiada najczęściej prezes/właściciel firmy.

Audyt podatkowy a przedsiębiorstwo

Działalność gospodarcza w naszym kraju rządzi się swoimi prawami, tak samo jak przepisy prawa podatkowego, w których regularnie są aktualizowane o nowe wykładnie i ustępy.

Prezes firmy skupiony na funkcjonowaniu i prowadzeniu przedsiębiorstwa, nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego na temat podatków czy rachunkowości. Często zdarza się, że nie jest w stanie również nadzorować procesów księgowych, a co za tym idzie podatkowych. Dla małych firm, których nie stać na zatrudnienie księgowej, współpraca z biurem rachunkowym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Obowiązek odpowiedniego rozliczenia podatków spada na barki właściciela firmy. Również w przypadku kontroli, przedsiębiorca musi mieć możliwość obrony swojej racji. Takie usługi są oferowane przez biuro rachunkowe.

Godne polecenia - biuro rachunkowe

Outsourcing księgowy w postaci biura rachunkowego to niezwykle godna pozycja do polecenia dla właścicieli małych i średnich firm. Zamiast obarczać sprawami księgowymi, właściciel lub prezes firmy może spokojnie skupić się na rozwoju przedsiębiorstwa.