Wynajem samochodu dla klienta indywidualnego i biznesowego

Obecnie usługi wynajmu samochodów są coraz to popularniejsze. Dzieje się tak ze względu na to, że ich oferta jest szyta na miarę tak naprawdę każdego klienta. Oznacza to, że klient indywidualny może sobie pozwolić na taki samochód jak i klient biznesowy. Dlaczego tak bardzo się to opłaca? Na to pytanie odpowiemy właśnie w tym artykule.

O czym musisz wiedzieć?

Przed samym wypożyczeniem samochodu należy zapoznać się z samymi zasadami jak takie firmy działają. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu będziemy przygotowani jak takie wypożyczalnie działają. Następnie można przejść do etapu rezerwacji auta. Jeżeli chcemy, żeby przebiegła ona szybko i sprawnie warto już ustalić jaki model auta chcemy i na jak długo. Później ustalamy datę oraz miejsce odbioru auta, a na sam koniec termin oddania samochodu razem z jego miejscem. Jest to ważne, ponieważ jeśli oddamy samochód na innym miejscu niż to ustaliliśmy, może nas czekać kara finansowa.

Następną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to kaucja. Bardzo dużo osób o niej zapomina, a na samych wakacjach nagle pozostają bez środków na życie. Dlaczego? Otóż większość firm pobiera kaucje w formie zablokowania danej kwoty na karcie płatniczej właściciela. Kaucja wynieść można nawet kilka tysięcy złotych, dlatego warto mieć to na uwadze. Inaczej możemy obudzić się w innym kraju bez żadnych pieniędzy.

Kolejną ważną kwestią jest sama cena za taką usługę. Wpływa na nią bardzo dużo czynników, jednak największym jest model samochodu oraz czas jego wypożyczenia. Jeżeli wybierzemy samochód luksusowy to oczywiście będziemy za niego więcej płacić. Dlatego warto dobrać samochód do swoich potrzeb! Na cenę wpływa również dodatkowe wyposażenie takie jak GPS, foteliki dziecięce czy dodatkowy bagaż. Tutaj również warto dobrać wyposażenie do naszych preferencji. Nie zawsze będziemy przecież potrzebować dodatkowej nawigacji.

Jeżeli już o ogólnej cenie za taką usługę mówimy, warto również wspomnieć o ubezpieczeniu. Wypożyczalnie samochodów często oferują podstawowe pakiety ubezpieczeń, jednak mają się one nijak do firm ubezpieczeniowych. Jeżeli chodzi o samochód zastępczy z oc sprawcy ergo hestia, warto zdecydować się na tą drugą opcję. Dzięki temu szybko zyskamy zastępczy samochód i nie będziemy tracić czasu po kolizji, kiedy nasz własny samochód będzie w naprawie.

Jakie dokumenty potrzebujesz?

Bardzo ważne jest również posiadanie odpowiednich dokumentów przy sobie. Oczywiście będziemy potrzebować dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Musimy również posiadać kartę płatniczą, bo to z niej pobierana będzie kaucja. Natomiast jeśli chcemy wypożyczyć auto jako firma, należy również posiadać kserokopię zaświadczenia o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z rejestru KRS. Przyda się również dokument zawierający NIP i REGON.

Ograniczenia

Z wypożyczeniem samochodu wiążą się również pewne ograniczenia. Pierwszy zdecydowanie jest limit kilometrów. Jeśli poruszamy się po mieście raczej nie powinno nam to przeszkadzać jednak, jeśli wybieramy się w dłuższe trasy limit ten możemy przekroczyć. Wtedy płacić będziemy dodatkowo za każdy przebyty kilometr.

Kolejnym ograniczeniem może być wiek kierowcy. Zazwyczaj poniżej 25 roku życia będziemy dodatkowo płacić. Wypożyczalnie wymagają również odpowiednio długiego stażu w prowadzeniu samochodu. Jeśli więc dopiero co odebraliśmy prawo jazdy, prawdopodobnie nie będziemy mogli zapewnić sobie takiego auta.