Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Osoby borykające się z problemem przebarwień zazwyczaj mają za sobą już wiele przetestowanych kosmetyków dostępnych w drogeriach, a także domowych specyfików bazujących na naturalnych składnikach. Niestety nie we wszystkich przypadkach takie działania przynoszą pozytywne rezultaty.

Przebarwienia – geneza ich powstania

Zanim przejdziemy do tematu likwidacji przebarwień wyjaśnijmy jakie są przyczyny ich powstawania. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma istotny wpływ na dobór metod likwidacji tychże zmian. Pierwszą, najczęściej wymienianą przyczyną pojawiania się przebarwień jest zbytnia ekspozycja skóry na działanie promieni ultrafioletowych. To właśnie one powodują zaburzenia w funkcjonowaniu komórek pigmentacyjnych skóry. Sprawiają, że zaczyna się wzmożona produkcja melaniny. To właśnie ona zaczyna się nieproporcjonalnie rozkładać co skutkuje widocznymi przebarwieniami w kolorach ciemnego brązu. Kolejnym powodem, który wywołuje zmiany na skórze są zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Do nich należeć będzie ciąża, okres menopauzy, a także choroby tarczycy. Negatywnie na skórę oddziaływać mogą także leki i suplementy zawierające substancje światłoczułe jak np. dziurawiec.

Likwidacja przebarwień – poznaj ich rodzaje

Gdy znamy już genezę powstawania przebarwień to należy przejść do ich podziału. Wyróżniamy melazmę i ostudę, które są spowodowane hormonami, słońcem, a także genami. Kolejnymi są przebarwienia pozapalne, które pojawiają się wskutek urazu skóry. Może być to np. następstwo trądziku. Rozpoznajemy także przebarwienia nazwane starczymi. Są one większe od piegów i pojawiają się u osób w podeszłym wieku. Najczęściej są następstwem nadużywania słońca w latach wcześniejszych. U niektórych osób mogą pojawić się także przebarwienia toksyczne lub chemiczne. Te powodowane są stosowaniem niewłaściwych kosmetyków.

Likwidacja przebarwień w gabinecie kosmetycznym

Powyżej opisana geneza, a także rozpoznanie przebarwień po ich strukturze będzie bardzo pomocne w ich likwidacji. Wykwalifikowana kosmetyczka np. z https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/peeling-chemiczny-kwasy/ będzie w stanie opracować plan kuracji, który zaowocuje rozjaśnieniem zmian lub ich całkowitą likwidacją. Do takich zabiegów z całą pewnością należy usuwanie laserowe. Ten zabieg jest najskuteczniejszy. Jednak nie każdy musi z niego skorzystać. W przypadku mniejszych zmian często wystarcza peeling medyczny lub krioterapia.

Likwidacja przebarwień – co może zaproponować kosmetyczka?