W sobotę (23.09) w naszym mieście odbyła się XXXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W poszczególnych konkurencjach dominowali reprezentanci bydgoskich klubów.


Już po raz kolejny kibice zgromadzeni na Rybim Rynku oraz wzdłuż trasy mogli dopingować wioślarzy rywalizujących w Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W sumie na Brdzie walczyły aż 42 ósemki z Polski, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Juniorzy rywalizowali na dystansie 8,5 km. Pewne zwycięstwo odniosła osada Lotto/Bydgostii. 

Wyścig główny wśród seniorów rozgrywany był o Wieczysty Puchar Rady Miasta. Tutaj ponownie najlepsi byli gospodarze. W naszej ósemce popłynęli: Kajetan Szewczyk, Paweł Janik, Tomasz Lewicki, Piotr Dziewieczyński, Michał Witkowski, Jakub Karwecki, sternik Julia Wiśniewska (wszyscy Lotto/Bydgostia) oraz Bartłomiej Sopoński i Jakub Jankowski z Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. 

Tradycyjnie już jedną z atrakcji imprezy był wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy w którym zmierzyły się ósemki dwóch renomowanych brytyjskich uniwersytetów z Cambridge i Oxfordu. W sobotę zdecydowanie lepsi byli ci drudzy, a puchar zwycięzcą wręczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.