• Śródmiejscy dzielnicowi na rzecz seniorów

  Dzielnicowi z Komisariatu na bydgoskim Śródmieściu asp. sztab. Robert Szyszler i mł. asp. Łukasz Libera spotkali się z emerytami i rencistami z klubu Seniora w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Maksymilianowo.

 • Dzielnicowa z Białych Błot na spotkaniu z uczniami

  Wczoraj (19.03.2019) dzielnicowa z komisariatu w Białych Błotach sierż. Magdalena Zeman odwiedziła uczniów z Zespołu Szkół w Łochowie w ramach tzw. kolorowego tygodnia pod hasłem „STOP PRZEMOCY”.

 • Policjanci ścigali nietrzeźwego kierowcę

  Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mieszkańca powiatu pilskiego. Nietrzeźwy 19-latek nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał policjantom ulicami centrum miasta. W aucie miał jeszcze siedmiu pasażerów. Jeden z nich był przewożony w bagażniku. Podejrzany stracił już prawo jazdy.

 • Bydgoszcz gotowa na wiosnę – ukwiecone parki, kolorowe skwery w centrum ">

  Bydgoszcz gotowa na wiosnę – ukwiecone parki, kolorowe skwery w centrum

  Park kieszonkowy przy Gdańskiej - miejsce odpoczynku w samym sercu miasta

  Znamy kolejność przebudowy ulic bez twardej nawierzchni

  Nowoczesne boisko w Brdyujściu w budowie

  W środę, 27 marca, w ramach Festiwalu PRZECZYTANI odbędzie się dyskusja z udziałem Marcina Jaworskiego, Tomasza Bąka i Jakuba Kornhausera pt. "Awangarda wobec kapitalizmu – wokół tradycji i ekonomii". Polecamy!

  Mikołaj Grynberg zajmuje się w swojej twórczości problematyką i historią polskich Żydów. Za zbiór opowiadań "Rejwach" został w 2018 roku nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Na spotkanie z nim zapraszamy 29 marca.

  Festiwal PRZECZYTANI zwieńczy spotkanie z autorką takich powieści jak "Ciemno, prawie noc", "Piaskowa Góra", "Rok Królika" - Joanną Bator.

  Co zrobić, żeby dostać kredyt?

  Uzyskanie kredytu wymaga od nas sporo czasu i cierpliwości. Musimy zebrać odpowiednie dokumenty i przedstawić je w banku. A co jeżeli jest prostszy sposób na pozyskanie kredytu?

  Jak szybko i łatwo otrzymać kredyt?

  Najpewniej o kredyt ubiegać się w banku. Na szczęście obecnie nie jest o już tak trudne jak jeszcze kilka lat temu. Jak wiemy banki są instytucjami, które obowiązują ściśle określone i dokładne przepisy prawa. Ubiegając się o kredyt w banku, musimy pamiętać, że taki kredyt bank udziela nam na określony cel. Ubiegając się kredyt gotówkowy (często nazywany także kredytem konsumpcyjnym) nie musimy tłumaczyć się w banku na jaki cel chcemy zaciągnąć takie zobowiązanie. Taki kredyt możemy przeznaczyć na co chcemy. Polacy głownie wydają taki kredyt na przykład na nowy sprzęt gospodarstwa domowego w chwili, gdy nie dysponują odpowiednią ilością gotówki na zakup nowego sprzętu.

  Czym się różni kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej?

  Na to pytanie niewielu z nas potrafi poprawnie odpowiedzieć. Kredytów gotówkowych udzielają banki, a pożyczek gotówkowych wyspecjalizowane instytucje finansowe.

  Pożyczka gotówkowa jest także zobowiązaniem łatwiej dostępnym. Wystarczy wypełnić wniosek online i czekać na wiadomość zwrotną. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy to dokładne zasady przyznawania kredytu konsumpcyjnego ustalają poszczególne banki Coraz częściej zdarza się tak, że po jednej, dwóch wizytach w banku mamy już decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego.

  Różnica pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką gotówkową jest też taka, że o kredyt gotówkowy mogą się ubiegać osoby pełnoletnie posiadające zdolność kredytową. W przypadku pożyczki sprawa wygląda tak, że o pożyczkę gotówkową najczęściej mogą ubiegać się osoby mające ukończony dwudziesty pierwszy rok życia. Natomiast jeśli chodzi o zdolność kredytową w momencie ubiegania się pożyczkę kredytową wszystko zależy od instytucji finansowej udzielającej takiej pożyczki. Część parabanków udziela pożyczek bez BIK, co oznacza, że historia kredytów nie interesuje pożyczkodawcy w ogóle. Należy jednak pamiętać o różnicach w dodatkowych kosztach pomiędzy pożyczką gotówkową a kredytem gotówkowym.

  Ostateczna decyzja

  Podejmując ostateczną decyzję musimy pamiętać o konsekwencjach jakie niesie za sobą zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej. Warto podjąć przemyślaną decyzję, ponieważ konsekwencje decyzji podjętej bez przygotowania i na szybko, mogą być bardzo duże i skomplikować naszą sytuację finansową na bardzo długi czas.

 • Areszt dla 22-latka za posiadanie narkotyków

  Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 22-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z której można by było zrobić ponad 70 porcji narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

 • Nowa Astoria. Przetarg na projekt strefy zewnętrznej. Raport nr 9

  Nowoczesny plac zabaw i siłownia na Szwederowie

  38 rocznica Bydgoskiego Marca

  Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich przeciwko „deformie” edukacji

 • Kolejna edycja akcji "50 + NA DRODZE" za nami

  Uczestnicy kolejnej już edycji akcji "50 + NA DRODZE" mieli okazję odświeżyć sobie wiedzę teoretyczną z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także doskonalić swoje umiejętności praktyczne w kierowaniu pojazdem na placu manewrowym bydgoskiego WORD-u. Akcja została zorganizowana przez policjantów Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy we współpracy z partnerami projektu.

 • Kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany

  Wspólna praca kryminalnych z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy pozwoliła na zatrzymanie 20-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany. Bydgoszczanin decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za złamanie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Jechał autem pijany i bez uprawnień. Został zatrzymany przez bydgoską "drogówkę"

  Zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, kierowania w stanie nietrzeźwości, kradzieży paliwa oraz kradzieży butów i odzieży ze szkoły usłyszał mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoscy policjanci zatrzymali bezpośrednio po tym, jak jechał swoim autem pijąc piwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

 • Miejski program in vitro – wybraliśmy realizatorów

  Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej – możliwe opóźnienie przez nieskuteczność Wojewody