• Solecki policjant z wizytą u przedszkolaków

  Dzisiaj (18.09.2019) st. post. Piotr Gędek był z wizytą u dzieci z Przedszkola „DINUŚ” w Solcu Kujawskim. Spotkanie z maluchami było okazją do rozmowy o bezpieczeństwie oraz pracy policjanta.

 • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 30

  Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 30 mieszczącej się przy ul. Czackiego 8 w Bydgoszczy. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpiecznej drogi do szkoły w związku z rozpoczęciem przez dzieci nauki w szkole.

 • Koronowscy policjanci z wizytą w szkole w Mąkowarsku

  St. sierż. Natalia Borowiec z komisariatu w Koronowie przeprowadziła dzisiaj (18.09.2019) spotkanie z klasą 8 Szkoły Podstawowej w Mąkowarsku, aby przedstawić młodzieży zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz z ich udostępnianiem.

 • Mobilne Centrum Monitoringu obserwowało kierowców na rondzie Toruńskim

  Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

 • Ambasador Chorwacji z wizytą w Ratuszu

  Seniorzy wystąpią w Ogrodzie Botanicznym

  CZYM NIE JEST architektura wnętrz w bwa

  W ramach Festiwalu Przeźrocza nagrodę Nowe Oko otrzymają Veronica Andersson, twórczyni filmu „Fuck, it’s Biology”, oraz bydgoszczanin Stanisław Cuske („Koniec sezonu”). Zapraszamy na pokaz filmów i spotkanie z autorami.

  „Mój kraj taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego to portret Polski pełnej kontrastów. Zapraszamy na pokaz filmu i spotkanie z autorem, który odbierze nagrodę Nowe Oko.

  Zapraszamy na wystawę mistrza fotoreportaży, Chrisa Niedenthala. Wernisaż z udziałem autora odbędzie się w czwartek, 26 września, w ramach Festiwalu Przeźrocza.

  Charyzma sceniczna, piękny głos i dopracowane produkcje to znaki rozpoznawcze duetu tworzonego przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego. Zapraszamy na koncert!

 • Podsumowanie działań "TELEFONY" w powiecie bydgoskim

  Policjanci z bydgoskiej drogówki włączyli się w europejskie działania "TELEFONY". Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków to priorytetowe zadania mundurowych.

 • Zabierz malucha do teatru!

  Ulica Świętojańska też pięknieje

  Bydgoszcz uczciła Dzień Sybiraka ">

  Bydgoszcz uczciła Dzień Sybiraka

  Przyjdź na Drzwi Otwarte do Ratusza!

  Komunikat sportowy

  Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „START” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców IGRZYSKA MŁODZIEŻY: Piłka nożna chłopców (5 + bramkarz) – 10.10.2019 r. (czwartek) godz. 9 00 Zbiórka drużyn 15 min przed rozpoczęciem w Szkole Podstawowej nr 1, Solec Kujawski, ul. Tartaczna 25 Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły z roczników 2005 – 2006. Zespół liczy10 zawodników w całym turnieju. Uczestnictwo w zawodach prosimy zgłaszać w systemie SRS (www.srs.szs.pl) co najmniej dwa dni przed zawodami. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie w/w terminów !!   Każdy uczeń startujący w zawodach powinien być ubezpieczony, posiadać zgodę rodziców, pielęgniarki szkolnej lub lekarza na udział w zawodach i legitymację szkolną (za co odpowiada zgłaszająca szkoła)

  więcej

  Komunikat sportowy

  Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „START” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców PIŁKARSKIE PIĄTKI CHŁOPCÓW: – 9.10.2019 r. (środa) godz. 9 00 Zbiórka drużyn 15 min przed rozpoczęciem w Szkole Podstawowej nr 1 , Solec Kujawski, ul. Tartaczna 25 Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły z roczników 2007 i młodsi (5 + bramkarz) Zespół liczy 10 zawodniczek w całym turnieju. Uczestnictwo w zawodach prosimy zgłaszać w systemie SRS do dnia 7.10.2019 (www.srs.szs.pl) Prosimy o bezwzględne przestrzeganie w/w terminów !!!   Każdy uczeń startujący w zawodach powinien być ubezpieczony, posiadać zgodę rodziców, pielęgniarki szkolnej lub lekarza na udział w zawodach i legitymację szkolną (za co odpowiada zgłaszająca szkoła)

  więcej

  W ramach festiwalu PRZEŹROCZA w Kinie Pomorzanin odbędą się pokazy filmów Marka Koterskiego. Po seansie - spotkanie z reżyserem. Zapraszamy!