Bydgoscy policjanci apelują do kierowców, w tym również motocyklistów o jazdę bezpieczną i zgodną z przepisami. Sezon motocyklowy w pełni. Pogoda sprzyja, ale niech rozsądek poprowadzi bezpiecznie do celu.

Bydgoscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem na drogach, zarówno w mieście, jak i na tych biegnących przez nasz powiat. Podczas działań, do obserwacji, niejednokrotnie wykorzystują policyjnego drona. Tak też było na drodze krajowej numer 10 w podbydgoskich Wypaleniskach, gdzie kierowcy stwarzali niebezpieczne sytuacje wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej. Najniebezpieczniejszy manewr wykonał kierujący motocyklem, którego poczynania można zobaczyć na filmie.

Motocykle to niezwykle ekscytujące i pasjonujące pojazdy. Jazda na nich wymaga szczególnej uwagi, a przede wszystkim przestrzegania przepisów drogowych. Bezpieczeństwo jest dla policjantów najważniejszym celem, dlatego apelują, aby kierujący jednośladami pamiętali o kluczowych kwestiach podczas jazdy. Mundurowi przypominają o przestrzeganiu limitów prędkości! Policjanci będą zdecydowanie reagować na tego rodzaju wykroczenia i konsekwentnie za nie rozliczać.

Policjanci przypominają, aby kierujący motocyklem miał na sobie kask czy też specjalistyczną odzież ochronną. Nie zapominajmy również o odblaskach. Noszenie ich powoduje, że jesteśmy zdecydowanie bardziej widoczni. Stróże prawa apelują o przestrzeganie zasad, aby nie narażać siebie i innych na utratę zdrowia czy nawet życia.

Film Motocyklista_dron.mp4

Pobierz plik Motocyklista_dron.mp4 (format mp4 - rozmiar 39.13 MB)