Bydgoscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia przy przejściach dla pieszych, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do obserwacji poczynań kierowców wykorzystany został dron.

Piesi i rowerzyści to najbardziej narażeni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Najczęściej w przypadku zderzenia pieszego z pojazdem, właśnie ci zostają ranni lub tracą życie. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy się do zasad na nich panujących. Zwiększyć bezpieczeństwo można również dzięki stosowaniu elementów odblaskowych.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci sukcesywnie wykorzystują drona do obserwacji zachowań kierujących pojazdami, tak jak w przypadku ostatnich akcji, które miały miejsce w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego oraz na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu.

Policjanci ujawnili 11 wykroczeń, za które nałożyli 8 mandatów karnych oraz pouczyli trzech zmotoryzowanych. Najczęstszym popełnianym przez kierowców wykroczeniem było wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na. Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.