Przed nami druga edycja Seniorady, imprezy łączącej pokolenia. Zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, które włączą się w organizację wydarzeń.


Zaczynamy odliczanie do Seniorady - tygodnia międzypokoleniowego. Ogłosiliśmy konkurs dla organizacji, które stworzą główny program imprezy. Na ten cel przeznaczone zostało 70 tysięcy zł, które zagospodarowane zostaną w ramach trwającego, otwartego konkursu ofert. 

Dokumentacja konkursowa i zasady przyznawania dotacji dostępne TUTAJ.

Każdego, kto ma ciekawe pomysły zapraszamy w najbliższy wtorek (4.04, godz. 15) do sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Tegoroczna edycja Seniorady rozpocznie się 10 czerwca.

Przypomnijmy, że pierwsza Seniorada - tydzień międzypokoleniowy odbyła się w 2022 r. Jej program stworzyły organizacje pozarządowe. W przygotowania wydarzeń (imprezy plenerowe, warsztaty, spotkania, wydarzenia kulturalne) włączyło się wielu partnerów społecznych, firm, instytucji kultury i partnerów Bydgoskiej Karty Seniora. W ciągu 7 dni zorganizowano ponad 70 różnych wydarzeń. Senioradę, wspólnie z miastem, tworzyło 25 partnerów. Szacuje się, że z atrakcji Seniorady skorzystało łącznie ok. 3 tys. osób, z czego 75 proc. to seniorzy. 

Relacja z Seniorady 2022 - https://bydgoszczseniorom.org/