Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego najlepszy w regionie w rankingu "Gdzie rodzić po ludzku". Nasza placówka powtórzyła wynik sprzed roku.


"Gdzie rodzić po ludzku" to coroczna akcja. Ranking ustalany jest na podstawie głosów kobiet. Już po raz drugi z rzędu położnictwo i porodówka w Bydgoskim Szpitalu Miejskim zdecydowanie okazały się najlepsze w naszym regionie.
- Dla nas to potwierdzenie dobrej pracy i pozycji w regionie w zakresie funkcjonowania Oddziału Położnictwa i Bloku Porodowego. Ankieta, którą wypełniają kobiety dotyczy wszystkich elementów pobytu pań w szpitalu. Od izby przyjęć, przez poród, aż do pomocy w karmieniu. Bardzo nas cieszy, że pacjentki tak wysoko oceniają opiekę, którą je otaczamy - mówi Anna Siwiec, rzeczniczka prasowa bydgoskiego szpitala.
W ankiecie kobiety wysoko oceniły bydgoską porodówkę m.in. za wsparcie przy karmieniu piersią, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opiekę personelu, warunki w szpitalu i opiekę po cesarskim cięciu.
W ogólnopolskim rankingu "Gdzie rodzić po ludzku" najlepszą porodówką w Polsce wybrana została ta w warszawskim Szpitalu Medicover.