Dzielnicowi z bydgoskiego Szwederowa mł. asp. Tomasz Grechuta oraz sierż. Mikołaj Woluntarski z pracownikiem Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Moniką Gosz spotkali się z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w półkoloniach organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 mieszczącej się przy ulicy Kcyńskiej 49 w Bydgoszczy. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu podczas wakacji.

Funkcjonariusze omówili jak należy zachowywać się podczas wypoczynku w lesie, na szlakach turystycznych, w miejscach, gdzie znajduje się dużo osób. Najwięcej uwagi poświęcili wypoczynkowi w okolicach zbiorników wodnych, aby propagować właściwe zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego uprawiania sportów wodnych w ramach hasła „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Półkoloniści zainteresowani byli pracą policjantów. Podczas spotkania znalazł się także czas na zaznajomienie młodzieży z zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy oraz zaprezentowanie sprzętu będącego na wyposażeniu policjantów.