Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Policjanci z Białych Błot zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w nocy. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. 39-latek stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.06.2020) tuż po północy na ulicy Czerskiej w Białych Błotach, wówczas patrol zauważył pojazd marki VW, którego kierowca poruszał się w sposób wskazujący, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie trzeźwości to potwierdziło. Okazało się, że 39-latek ma blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

To jednak nie wszystko. Jego nerwowe zachowanie wskazywało, że ma jeszcze coś na sumieniu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim porcję marihuany. Ponadto, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłocku do odbycia kary pozbawienia wolności. 39-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, śledczy z Białych Błot na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Następnie podejrzany trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi tam najbliższe miesiące.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski