19 września w Galerii Miejskiej bwa otwiera się wystawa prac dyplomowych studentów Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.


Ekspozycja licencjackich i magisterskich prac dyplomowych ukazuje CZYM NIE JEST architektura wnętrz: dekorowaniem ścian, ustawianiem mebli i „artystycznych” bibelotów.
W ujęciu wykładowców i absolwentów architektura wnętrz to sposób przemyślanego i autorskiego organizowania przestrzeni o rozmaitych wielkościach, funkcjach i stylu.

Dzięki temu powstały spójne projekty przestrzeni, pomieszczeń, wystroju i wyposażenia. Autorzy prac kierowali się własnymi zainteresowaniami, ale także swoistym „posadowieniem” w regionie – dostrzeżeniem w najbliższym otoczeniu „miejsc”, którym można nadać nową formę lub nową formę i funkcję.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty, podczas których uczestnicy poznają zasady kompozycji oraz znaczenie tajemniczego słowa „moodboard”. Żeby wziąć udział w warsztatach, trzeba się zapisać - telefonicznie lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 052-339-30-53, kom. 783-932-009.

Wystawa zakończy się „finisażem” 10 października o godzinie 18.00.