Dzisiaj (14.05.2019) soleckich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola „Reksio” w Solcu Kujawskim. Maluchy zostały zaproszone przez policjantów z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń, by mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów.

Przedszkolaki bardzo chciały poznać pracę policjanta, a przede wszystkim zobaczyć z bliska radiowóz policyjny. Posterunkowy Piotr Gędek z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń na samym początku zaprezentował radiowóz z możliwością pokazu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Następnie oprowadził dzieci po komisariacie pokazując pomieszczenia, w których pracują policjanci z różnych zespołów, między innymi kryminalnego, w którym to policjant kryminalny opowiedział o swoich zadaniach. Pokazano także pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

Ci niecodzienni goście zadawali dużo pytań, a także z zainteresowaniem słuchali opowiadań policjanta.  Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w prezentacji urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz zwracały uwagę na pozostały sprzęt służbowy.

Atrakcją było też odbicie swojego odcisku palca na specjalnej karcie, które każde z dzieci zrobiło, aby w przedszkolu wywiesić ją na specjalnej tablicy.

Na zakończenie pouczono dzieci, by bezpiecznie poruszały się na rowerze używając elementów odblaskowych  i ostrożnie przechodziły przez ulicę.

Autor: post. Piotr Gędek/ KP Solec Kujawski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Teren prze komisariatem w Solcu Kujawskim. Dzieci przy radiowozie słuchają policjanta.
  • Teren przed komisariatem w Solcu Kujawskim. Dzieci w obecności policjanta oglądają radiowóz.
  • Teren przed komisariatem w Solcu Kujawskim. Dzieci mają możliwość zasiąść za kierownicą radiowozu.
  • Teren przed komisariatem w Solcu Kujawskim. Dzieci w obecności policjanta wsiadają do radiowozu i pozują do zdjęć.
  • Pomieszczenie komisariatu w Solcu Kujawskim. Dzieci w obecności policjanta zwiedzają jednostkę.
  • Pomieszczenie komisariatu w Solcu Kujawskim. Policjant robi dzieciom odbitki palców na pamiątkę do  zabrania do szkoły.