Bydgoskim Biegiem Urodzinowym zainaugurowaliśmy sezon biegowy w mieście i cykl tegorocznych imprez Aktywnej Bydgoszczy. Z okazji urodzin naszego miasta w niedzielę, 14 kwietnia na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło niemal półtora tysiąca biegaczy.


Już od kilku lat w kwietniu biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich. Impreza jest jednocześnie symboliczną inauguracją sezonu biegowego w naszym mieście. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – udział biorą w nim zarówno wytrawni biegacze, jak i amatorzy. Są także dzieci i dojrzali Bydgoszczanie. 

Sygnał do startu dał prezydent Rafał Bruski. W tym roku pięciokilometrowa trasa biegła przez ścisłe centrum i nadrzeczne bulwary. Biegacze wystartowali o godzinie 15.00 z Mostu Staromiejskiego. Trasa biegła wzdłuż ulicy Grodzkiej, następnie wzdłuż Bulwarów nad Brdą aż do Mostu Esperanto. Tam, po przebiegnięciu kładki, biegacze zawrócili i kierowali się drugą stroną bulwarów aż do Mostów Solidarności. Końcowym etapem biegu były ulice Starego Miasta - Mennica, Przyrzecze, Farna, Malczewskiego i Grodzka. 

W tym roku pierwszy metę przekroczył Grzegorz Michalak z czasem 16:17:85. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Szenk (18.57.95). Najstarszym zawodnikiem był Władysław Angiel (83 lata), a najmłodszą - Ilona Pijarowska. 

Wśród służb mundurowych, które zawsze biorą udział w urodzinowym biegu, najlepszym okazał się Grzegorz Pietryka i Marta Szenk.

Na mecie na uczestników czekał tort urodzinowy, kanapki i napoje. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkową koszulkę i medal. 

Szczytny cel Urodzinowego Biegu

W tym roku Bydgoski Bieg Urodzinowy to także szczytny cel. Marcin Żal brał udział w Bydgoskim Biegu Urodzinowym - nasza impreza była początkiem jego zabawy z bieganiem, jak też jego rodziców. Dziś ten sympatyczny, wspaniały chłopak walczy z rozlanym guzem pnia mózgu. Potrzebna jest pomoc. Trwa zbiórka na nowatorską, unikalną terapię podania chemii poprzez cewniki zamontowane w głowie bezpośrednio do guza w klinice w Londynie lub ewentualnie w Meksyku. Koszt takiej terapii to ponad 700 tys. zł. Zarejestrowano oficjalną zbiórkę ZBIÓRKA DLA MARCINA . Środki możecie przekazywać bezpośrednio poprzez darowizny na subkonto fundacji. Szczegóły i linki do profilu w fundacji znajdują się na stronie FB @MisjaMarcin.

W biurze zawodów Bydgoskiego Biegu Urodzinowego ustawiono puszkę, do której zbierano każdy, nawet najmniejszy datek. Podczas biegu również prowadzona była zbiórka. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.