Przed nami magiczny czas, kiedy ulice rozświetlają się kolorami i tętnią życiem. Tysiące kolorowych lampek zabłyśnie nie tylko nad naszymi głowami. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z rozświetlonymi reniferami czy w wielkim czerwonym fotelu obok świątecznej choinki na Starym Rynku. Już jutro (18.11) o godz. 16:30 zapraszamy na uroczyste otwarcie Jarmarku Świątecznego.


Trwają pracę związane z montażem świątecznych iluminacji na terenie miasta. Most Staromiejski, na którym będzie ponownie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy, przyozdobiony został świetlnymi girlandami. Na Starym Rynku i Moście Staromiejskim pojawi się wiele nowych świątecznych ozdób. Każdy będzie mógł zrobić sobie świąteczne zdjęcie przy mieniącej się barwami choince, reniferze, świątecznym dziadku do orzechów, misiu polarnym czy z roztańczonym bałwanku. Tradycyjnie udekorujemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej  Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej.
Wzorem lat ubiegłych, na Starym Rynku od kilku dni stoi już ozdobiona, żywa choinka. Świąteczne drzewka pojawią się również na płycie Starego Rynku w Fordonie, kilkanaście zasadzonych zostanie w donicach w okolicach Starego Rynku. Świąteczna choinka stanęła także na balkonie bydgoskiego ratusza. Od kilku lat stosujemy energooszczędne dekoracje LED.

Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 18 listopada - 22 grudnia br. Będzie czynny codziennie od godz. 13.00 do 20.00, a w piątek i sobotę do 21:00. Wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie zimowego miasteczka z atrakcjami. - W imieniu Prezydenta  Bydgoszczy Rafała Bruskiego zapraszam wszystkich w sobotę, 18 listopada o godz. 16:30 na oficjalne otwarcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Wspólnie zapalimy światełka na choince i rozpoczniemy oficjalne odliczanie do Świąt. 60 wystawców czekać będzie na odwiedzających ze swoją najlepszą świąteczną ofertą, a na spragnionych rozrywki - zimowe wesołe miasteczko – mówi Łukasz Krupa dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą UMB.

Zimowe wesołe miasteczko, zapach grzańca i świątecznych potraw, nastrojowa muzyka, atrakcje dla dzieci, a także propozycje świątecznych prezentów – to wszystko będzie czekać na Was na ulicy Mostowej, Starym Rynku i Placu Teatralnym.
Zapraszamy Was gorąco – przyjdźcie całymi rodzinami! Czekają na Was między innymi: zimowe wesołe miasteczko z ciuchcią dla dzieci i rollercoasterem, stuletnia karuzela wenecka o niepowtarzalnym klimacie i młyńskie koło, z którego możecie popatrzeć na Bydgoszcz z nieco innej perspektywy (wstęp na atrakcje jest biletowany), szczegóły TUTAJ. A do tego w poszczególne dni szukajcie Mikołaja (Gwiazdora) i szczudlarzy. Możecie również skorzystać z promocyjnych pakietów świątecznych, więcej informacji TUTAJ.
Zapraszamy też na stronę www.jarmark.bydgoszcz.pl, gdzie na bieżąco będziemy informować Was o różnego rodzaju wydarzeniach, atrakcjach i programie występów.

Wygodne parkowanie

Odwiedzasz Jarmark i jesteś spoza Bydgoszczy? Nowością w naszym mieście są Parkingi Park&Ride. To oszczędność paliwa i nerwów związanych z szukaniem wolnych miejsc parkingowych, których w ścisłym centrum jest mniej niż odwiedzających bydgoski jarmark. Wszystkich zmotoryzowanych wybierających się na Jarmark zachęcamy do korzystania z parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Jest on podzielony na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80zł.

Zapraszamy do głosowania – liczy się każdy głos

Podczas pierwszego dnia jarmarku (18.11), mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję oddać swój głos na wybrane zadanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - te z największą liczbą głosów trafią do realizacji. Pracownicy urzędu będą czekać na Was w namiocie społecznym na Starym Rynku w najbliższą sobotę (18.11) w godz. 16:00 – 18:00. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł, szczegóły TUTAJ. W ciągu ostatnich 11 lat zrealizowaliśmy ponad 550 zadań wybranych przez bydgoszczan.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.