W piątek (27.10.2023r.) dzieci z Przedszkola Niepublicznego Tęcza odwiedziły mundurowych w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Ci szczególni goście zawitali w celu poznania i przyjrzenia się z bliska pracy policjantów. Maluchy przyjęte zostały przez sierżant Patrycję Stróżyk oraz dzielnicowego aspiranta Łukasza Ratajczaka.

Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z codzienną służbą policjantów. Zwiedzając komisariat obejrzały pomieszczenia jednostki, a także sprzęt wykorzystywany podczas pełnienia obowiązków służbowych. Ciekawym punktem było także zaprezentowanie najmłodszym elementów umundurowania.

Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Korzystając z okazji policjanci omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Przedstawili również dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie zabawy. Wskazali jak należy zachowywać się, aby być bezpiecznym w domu oraz na podwórku. Pouczyli w jaki sposób unikać zagrożeń w kontaktach z osobami obcymi. Mundurowi przypomnieli najmłodszym w jakich sytuacjach mogą dzwonić na numer alarmowy 112.

Miłym akcentem dla dzieci i największą radość sprawiła im obecność policyjnej maskotki - Polfinka, z którym dzieci zrobiły sobie zdjęcie, w celu upamiętnienia tego pełnego wrażeń spotkania.

  • Policyjny Polfinek wśród dzieci
  • Grupowe zdjęcie z Polfinkiem
  • Dzieci ustawiają się przed radiowozem, żeby do niego wejść
  • Policyjny Polfinek wśród dzieci