Policjanci z Białych Błot ustalili i zatrzymali 66-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł skrzynkę z narzędziami. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (22.01.2023) policjanci z Białych Błot ustalili, że na jednej z ulic gminy doszło do kradzieży skrzynki z narzędziami. Dokładnie do zdarzenia miało dojść w piątek (20.01.2023) na ulicy Hodowlanej w Białych Błotach. Tam sprawca pod nieuwagę pokrzywdzonego ukradł pozostawione na chodniku narzędzia. Funkcjonariusze zaczęli zbierać i analizować zebrane informacje. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców Białych Błot.

Jeszcze tego samego dnia policjanci odwiedzili podejrzewanego w jego miejscu zamieszkania. 66-latek zaskoczony wizytą funkcjonariuszy przyznał się do kradzieży i oddał skradzione mienie warte blisko 1500 złotych. Policjanci przyjęli oficjalne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie od pokrzywdzonego. Następnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 66-latkowi zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.