Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Mieszkaniec bydgoskiego Błonia zatrzymany do sprawy pobicia. 21-latek wpadł w ręce policjantów z wydziału narkotykowego i pseudokibiców bydgoskiej komendy. Zatrzymany to pseudokibic jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli też narkotyki. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Trwa namierzanie pozostałych dwóch napastników.

Do zatrzymania doszło dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze analizując zapis z monitoringu (publikacja w mediach 12.03.2021), wytypowali jednego ze sprawców pobicia, który nie był zamaskowany. Typowanym przez nich mężczyzną był aktywny pseudokibic jednego z bydgoskich klubów piłkarskich w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce zamieszkania, a następnie przystąpili do działania.

We wtorek (16.03.2021) przed południem namierzyli podejrzewanego na ulicy Gołębiej w Bydgoszczy. Mężczyzna, szybkim krokiem, szedł w kierunku ulicy Jaskółczej. Na widok policjantów odwrócił się i zmienił kierunek. Funkcjonariusze podbiegli i zatrzymali podejrzewanego. 21-latek zmienił swój wygląd. Ściął włosy na bardzo krótkie (na tzw. zapałkę) i zgolił brodę.

Kryminalni poszli z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli dwa woreczki z marihuaną. W jego pokoju znajdowała się też odzież z emblematami jednego z bydgoskich klubów piłkarskich świadcząca o przynależności do środowiska pseudokibiców. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut pobicia o charakterze chuligańskim oraz zarzut posiadania narkotyków.

Wczoraj (17.03.2021) popołudniu 21-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (18.03.2021) rano sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz, z uwagi na chuligański czyn, 21-latek może spodziewać się wyższej kary.

Policjanci ustalają i namierzają pozostałych dwóch napastników.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.32 MB)

Pliki do pobrania