Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Okres zimowy, a w szczególności ferie to czas, kiedy można korzystać z uroków aury zimowej. Niestety niesie też ona za sobą pewne zagrożenia. Dlatego nad bezpieczeństwem czuwają policyjni „wodniacy”, którzy kontrolują akweny oraz obszary leśne.

Wydawało by się, że można ich zobaczyć nad wodą lub w lesie tylko latem. Nic mylnego. Bydgoscy „wodniacy”, czyli funkcjonariusze Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przez cały rok patrolują i kontrolują lasy oraz akweny.

Okres zimowy niesie za sobą trochę inne zagrożenia niż latem. Niebezpieczna zabawa na lodzie, szkodnictwo leśne, czy kradzieże drewna to jedne z głównych zagrożeń w tym okresie. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo na terenach leśnych i przywodnych, swoje służby pełnią policyjni „wodniacy”.

W miniony weekend mundurowi pełnili służbę na obszarach leśnych powiatu bydgoskiego. W tym czasie skontrolowali osiem zbiorników wodnych pod katem bezpieczeństwa osób morsujących. Ujawnili też dziewięć wykroczeń związanych z wjazdem pojazdu do lasu, za co nałożyli siedem mandatów, a w dwóch przypadkach zastosowali pouczenia.

Funkcjonariusze przypominają, że na obszarach leśnych poruszanie się pojazdami mechanicznymi, możliwe jest tylko na drogach udostępnionych dla ruchu kołowego.

  • policjant kontroluje kierowcę w lesie
  • policjant patrzy na akwen
  • policyjny radiowóz stoi przy brzegu jeziora
  • policjant kontroluje brzeg jeziora
  • policjant patrzy na nabrzeże jeziora