Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Organizowany przez bydgoskich policjantów kurs pn. "Bezpieczna Kobieta" - edycja wiosenna 2019, dobiegł końca. W piątek (17.05.2019) Panie wzięły udział w egzaminie, na którym sprawdziły zdobyte podczas zajęć praktycznych umiejętności.

Uczestniczki kursu podczas zajęć miały okazję nauczyć się prostych i zarazem skutecznych technik obronnych, sprawdzić swoje reakcje w sytuacjach napadowych, a także możliwości swojego ciała do skutecznej obrony. Wszystko to zostało poprzedzone odpowiednimi zajęciami teoretycznymi, gdzie Panie poznały m.in. zakres wyłączający odpowiedzialność karną w przypadku bronienia się przed napastnikiem. tj. Obronę Konieczną.

Kursantkom została również przybliżona i omówiona szczegółowo problematyka przemocy w rodzinie. Jest to bardzo ważny element kursu, gdyż niejednokrotnie okazuje się, że kobieta lub członkowie rodziny doznają w domu przemocy, a nie są świadomi, że konkretne zachowania czy czyny sprawcy stanowią przestępstwa.

"Bezpieczna Kobieta" cieszy się dużą popularnością, a Panie chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Bydgoscy policjanci organizują dwie edycje w roku. Na kolejną zapraszamy już jesienią. Prosimy o śledzenie informacji m.in. na stronie internetowej KMP w Bydgoszczy.
 

Autor: asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska