Dzielnicowi z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu po raz kolejny przeprowadzili akcję znakowania rowerów, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Poza znakowaniem rowerów poruszali z właścicielami jednośladów także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drogach, m. in.: „Jednośladem bezpiecznie do celu" oraz "Patrz i Słuchaj".

Kolejna akcja znakowania rowerów zaplanowana jest w dniu 23.05.2019 r. w godz. 17:00-19:00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w tym dniu do Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Przypominamy!!!

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer" oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie jego rejestrację w bazie danych policji.

Każdy oznakowany rower zostaje opatrzony,  w widocznym miejscu, naklejką samoprzylepną  informującą o dokonaniu precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Przypominamy, że do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:

  • karta gwarancyjna,                                                         
  • paragon zakupu / faktura,
  • dokument tożsamości –(osoba pełnoletnia).

Harmonogram znakowania rowerów można znaleźć w zakładce na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy: www.bydgoszcz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Autor: asp. szt. Dariusz Jaworski/ KP Bydgoszcz - Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska