Muzyka plemienna jest nośnikiem pięknych historii oraz opowieści, które często towarzyszyły scenom rodzajowym ludności Afryki oraz Ameryki. Ich największą wartością jest jednak powrót do pierwotności, która jest zakorzeniona w każdym z nas. Wystarczy ją obudzić. Śpiew w wielogłosie będzie dodatkową okazją do spotkania z innymi uczestnikami warsztatów we współbrzmieniu i rytmie.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tradycyjne pieśni plemienne, gospel, będą także improwizować wokalnie. Samodzielnie stworzą akompaniament do utworu przy zastosowaniu body percussion, a także wykonają taniec idealnie łączący się z pulsacją i ekspresją utworu.

Do udziału w warsztatach nie są potrzebne jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenia wokalne.

Ritual Meeting

To spotkania dotyczące dotyku konkretnych części nas, do których na co dzień nie dajemy sobie dostępu, bądź czasu na doznanie ich obecności, odbywające się w małej społeczności, przekraczając sferę tabu.

Prowadzenie: Anna Niestatek

Wokalistka, dyrygentka, edukatorka muzyczna, perkusjonistka. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. Jako wokalistka współpracowała min. z Markiem Chołoniewskim, Krzysztofem Knittlem, Sylwią Hanff, Marcinem Karnowskim, oraz innymi artystami starszego i młodszego pokolenia. Autorka projektów :”Projektor głosu”, „Nowa Sztuka na m2”, oraz „Ritual Meeting”. Uczestniczka wielu warsztatów pracy z głosem, min. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu - Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską; oraz pracy z ciałem, min. z Sylwią Hanff, Agnieszką Kryst, czy Juliuszem Dzienkiewiczem. Uczestniczka projektów „Laboratorium Technik Wokalnych” oraz „Powszechna Improwizacja”. Współpracuje z Fundacją Nowa Sztuka Wet Music, „Fonomo Music&Film Festival”, MÓZG Festival, Centrum Amarant (Poznań), oraz „Supermoce – ćwiczenia z dziewczyństwa”.