Włączenie światełek na choince zainaugurowało tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji na Starym Rynku, ulicy Mostowej, Moście Staromiejskim i placu Teatralnym. Kierowców zachęcamy do korzystania z parkingów przy u. Grudziądzkiej i Kujawskiej.


W sobotę (18.11) o godz. 16.30 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska włączyli światełka na choince na Starym Rynku. Bydgoszczanie, którzy tłumnie stawili się w samym centrum miasta mogli obejrzeć m. in. występ zespołu „Planeta Tańca” – szkoły tańca Joanny Ossowskiej. O 16.40 rozpoczął się pochód z orkiestrą w stronę ul. F. Focha.

Tak, jak w latach poprzednich, nie zabrakło pokazów ognia, koncertu na żywo, a odwiedzających witali gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze- elfy. Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Wystawcy zapraszają codziennie od godz. 13 do 20, w piątek i sobotę do 21. Na jarmarku znajdą coś dla siebie także koneserzy jedzenia. W sumie dostępnych będzie 60 stoisk. Więcej o atrakcjach jarmarku TUTAJ.


Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych wybierających się na Jarmark do korzystania z parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Parking podzielony jest na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80zł. Kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia, mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę.