W najbliższy weekend, 10-11 czerwca odbędzie się Terenowa Masakra. Na starcie pojawią się blisko 2 500 biegaczy, w tym blisko 500 dzieci. Nadal można się zapisać i wystartować na wybranym dystansie.


Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Bieg odbywa się w Myślęcinku w Bydgoszczy, a na trasie na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy.

Dorośli wystartują w biegach głównych, a dzieci mogą sprawdzić się w sobotniej rywalizacji biegowej i sprawnościowej.

Wciąż można się rejestrować i wystartować na wybranym dystansie. Zawodnicy mogą zmierzyć się aż w czterech wariantach biegu:

  • 3 kilometry (idealny dystans dla debiutantów!)
  • 5 kilometrów (w tym 30 przeszkód – dla osób mających jeszcze trochę rozsądku)
  • 7 kilometrów (dla tych, którzy mają już co najmniej jeden start za sobą)
  • 10 kilometrów (w tym 50 przeszkód to rywalizacja dla największych twardzieli)

Zawody dla dzieci zostaną rozegrane w sobotę, 10 czerwca od 14:20 w trzech kategoriach:

bieg I - (roczniki 2017-2021) - dystans ok. 300m 

bieg II - (2015- 2016)- dystans ok. 500m 

bieg III - (2012- 2014) - dystans ok. 700m

- Terenowa Masakra to bieg, którego unikatowa atmosfera przyciąga zawodników z całego kraju. Zawody wywodzą się z Bydgoszczy i mają promować nie tylko sport, ale także walory turystyczne naszego pięknego miasta - opowiada Rafał Szulakowski, organizator Terenowej Masakry. - Biegi na 3 i 5 kilometrów są dostępne praktycznie dla każdego, dłuższe dystanse wymagają już pewnego przygotowania (lub odrobiny szaleństwa). Wszystkich tych, którzy chcieliby się dobrze bawić w gronie przyjaciół i znajomych, zapraszamy do zgłoszeń grupowych i wyruszenia na trasę w jednej fali startowej. Gwarantujemy wyjątkowe emocje i dużo rozrywki w błocie, wodzie oraz na różnego rodzaju przeszkodach! Co roku zapraszamy na start dzieci i młodzież, dla których organizujemy osobne starty w ramach inicjatywy Terenowe Dzieciaki – dodaje. 

Informacje dla kibiców oraz rejestracja dla spóźnialskich

Organizatorzy zapraszają całe rodziny do kibicowania! Najlepiej pojawić się na Różopolu w sobotę w godzinach 9:00 – 16:00 i w niedzielę od 9:00 do 14:00.

Oprócz atrakcji dla najmłodszych (o które zadba sala zabaw „Złoty Smoczek”) na polanie pojawią się dmuchańce, zorganizowane zabawy i konkursy.

Na wszystkie starty można jeszcze zapisać się bezpośrednio w biurze zawodów.

Komplet informacji oraz wskazówki przydatne dla kibiców i zawodników znajdują się na stronie www.TerenowaMasakra.pl