Wczoraj (24.01.2023) w budynku Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbył się dzień poświęcony dziadkom, babciom oraz ich wnukom w związku z organizowanym przez profilaktyków z wydziału prewencji wyzwaniem Polfinka.

Wyzwanie polegało na nadesłaniu wspólnego zdjęcia- wnuków i dziadków po wcześniejszym obejrzeniu spotu profilaktycznego nagranego przez bydgoskich policjantów, a ostrzegającego osoby starsze przed oszustwami. W wyzwaniu każdy uczestnik był wygrany! Wnukowie wraz z dziadkami zostali oficjalnie zaproszeni do wspólnego świętowania.

Dzień bezpieczeństwa z dziadkami oficjalnie rozpoczął Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy- nadkom. Marcin Klimczak. Zaplanowany był również pokaz technika kryminalistyki, który zdradził obecnym tajniki swojej pracy, a dodatkowo zebrał odciski palców do pamiątkowej ramki od wszystkich chętnych uczestników. Wiele uśmiechu, nie tylko u najmłodszych, wywołał pokaz przewodnika psa służbowego wraz z czworonożnym przyjacielem. Dzieci dowiedziały się jak pozostać bezpiecznym w kontakcie z obcym psem.

Swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu, zaszczycili nas studenci z Akademickiej Grupy Ratowniczej Collegium Medicum w Bydgoszczy, którzy profesjonalnie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z obecnych mógł przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Przedstawicielki Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiły temat profilaktyki zdrowia oraz wszelkich istotnych badań skierowanych dla seniorów. Na sam koniec uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia dyżurki Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Dla dzieci i ich dziadków przewidziany był również słodki poczęstunek oraz upominki, które dodatkowo umiliły wczorajsze popołudnie.

  • policjantka podczas przemowy, w tle prezentacja multimedialna
  • kobieta ćwiczy udzielanie pierwszej pomocy dziecku, obok siedzą osoby przyglądające się
  • osoba ćwiczy udzielanie pierwszej pomocy
  • dziecko układa poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, obok niego ratownik medyczny
  • ratownik medyczny kuca przy leżącym mężczyźnie, dookoła siedzą osoby przyglądające się temu
  • policjant wraz z psem służbowym, dookoła siedzą osoby, które się im przyglądają
  • policjantka robi dzieciom odbitki palców na ozdobnej kartce
  • dziewczynka stoi  przy stoisku technika kryminalistyki
  • dzieci wraz z policjantami zwiedzają dyżurkę w komendzie