Śródmiejski komisariat odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 mieszczącej się przy ulicy Bałtyckiej 59 w Bydgoszczy. Goście przywitani zostali przez mł. asp. Dominikę Radka-Jędrkiewicz oraz profilaktyka Izabelę Adamczak – Trzaskalską. W spotkaniu uczestniczyli także dzielnicowi st. sierż. Piotr Szczepanik i st. sierż. Wojciech Drobienko.

Uczniowie zwiedzili siedzibę jednostki, mając przy tym okazję i możliwość przyjrzenia się bezpośrednio pracy policjantów. Wizyta jest dużym przeżyciem dla dzieci i sprawia im zawsze wielką radość. W związku z tym, że zawód policjanta stanowi dla najmłodszych interesujący i intrygujący temat, część spotkania dotyczyła przybliżenia specyfiki służby. Temat interesował  dzieci w związku z czym policjanci odpowiedzieli na wiele zadanych pytań. Dzięki temu maluchy zyskały wiedzę w tym zakresie.

Druga część spotkania poświęcona została prelekcji na temat bezpieczeństwa w okresie zbliżających się ferii zimowych. W tym celu przypomniano podstawowe zasady, które są ważne i istotne.

Na koniec dzieci poznały wyjątkowego przedstawiciela służb jakim jest policyjny pies Bandi. Radość z tego spotkania była ogromna. Na pewno spotkanie to pozostanie w pamięci dzieci na długo. W tym celu zrobiono zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego ciekawego i interesującego spotkania.

  • dzieci i policjantka podczas pogadanki w sali odpraw
  • chłopiec przymierza policyjną kamizelkę taktyczną w obecności policjantów
  • dzieci oglądają pokaz tresury psa policyjnego
  • zdjęcie grupowe na dziedzińcu komisariatu