W tym roku po raz czwarty odbędzie się w całej Polsce Noc Księgarń, festiwal promujący niezależne księgarnie stacjonarne. To wyjątkowe święto pełne wydarzeń, kiermaszy, spotkań i zakupów książkowych po zmroku. W akcji bierze udział bydgoska Toniebajka. Księgarnia dla wszystkich, która 7 października br. zaprasza na zakupy po zmroku a dzień później na wyjątkowe warsztaty.


Autorskie, kameralne, niezależne, dziecięce, kluboksięgarnie  - w tym roku w Nocy Księgarń bierze udział ponad 130 miejsc z 50 polskich miast. To okazja do wzięcia udziału w dyskusjach, spotkaniach autorskich, kiermaszach, wydarzeniach online. W akcji bierze udział Toniebajka, księgarnia z autorskim wyborem książek dla dzieci i dorosłych. W piątek, 7 października będzie okazja zrobić zakupy po zmroku, w sobotę wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, na które zaprasza Wydawnictwo Zakamarki. Warsztaty z Albertem inspirowane są serią książek Gunilli Bergström „Albert Albertson”.50 lat temu ukazała się w Szwecji pierwsza książka o Albercie Albertsonie, do Polski trafiła w przekładzie 10 lat temu. W trakcie warsztatów wspólnie przeczytamy książkę „Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie”, będziemy poznawać narzędzia, podróżować po Afryce czyli uruchamiać wyobraźnię i działać twórczo – można przeczytać na profilu FB księgarni Toniebajka.  
Warsztaty odbędą się w sobotę, 8 października w godzinach 11:30-12:30 w księgarni Toniebajka przy ul. F. Focha 2. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. Obowiązują zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wstęp jest wolny.

 

Szczegółowy program Nocy Księgarń 2022 TUTAJ.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal organizowany od 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Co roku do inicjatywy przyłączają się dziesiątki instytucji, organizacji i ponad 100 niezależnych książek z całej Polski. Festiwal promuje niezależne księgarnie stacjonarne. Do tej pory wśród gości Nocy Księgarń znalazło się wielu znanych autorów i autorek, twórczyń i twórców, naukowczyń i naukowców, m.in. Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Wojciech Chmielarz, Marcin Napiórkowski, Zygmunt Miłoszewski czy Zyta Rudzka.