Kilkudziesięciu przedszkolaków z Kruszyna w gminie Sicienko, otrzymało kamizelki odblaskowe w ramach akcji "Bądź widoczny na drodze" przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym.

Od lat miesiąc PAŹDZIERNIK nosi szumną nazwę miesiącem odblasków. Z nastaniem tego miesiąca dni stają się coraz krótsze. Dlatego też akcja ta prowadzona jest w trosce między innymi o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, aby w porze wieczorowo-nocnej, zwłaszcza jesienią i zimą były widoczne z większej odległości. 

asp. Sandra Mindak oraz dzielnicowy z Kruszyna st. asp. Janusz Wojtczak z komisariatu w Koronowie dzięki „Autochodzikowi”  zachęcali dzieci do tego żeby po drodze poruszały się w odblaskach. Policjanci dzięki zabawie z udziałem dzieci- pieszych ubranych w odblaskowe kamizelki, pomogli zobrazować najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków.

Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu czy śniegu, zmierzch to potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo, poprawia ich widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów takich jak przechodzenie na drugą stronę jezdni, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie nie ma chodników.

Noś odblaski bądź widoczny na drodze!

  • POLICJANCI I DZIECI PODCZAS POGADANKI.
  • Dzieci ćwiczą bezpieczne przechodzenie przez jezdnię przy pomocy Autochodzika. Pomagają im w tym policjanci.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.