Przedostatni wakacyjny weekend w mieście zapowiada się bardzo ciekawe. Na co warto się wybrać?


Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim
19 sierpnia (piątek), godz. 19 / Kanał Bydgoski na wysokości ul. Trentowskiego

Przed nami potańcówka w rytmie lat 80 i 90-tych z wodzirejem Piotrem Wardowskim. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

Festiwal Przeźrocza w Młynach Rothera
19-20 sierpnia (piątek/sobota), godz. 20 / Młyny Rothera

W ramach festiwalu Przeźrocza odbędzie się spotkanie z Markiem Piestrakiem, a później projekcja filmu "Wilczyca". W sobotę natomiast obejrzeć będzie można film "Klątwa Doliny Węży". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak wejściówki, które można odbierać w punkcie informacyjnym Młynów Rothera. Ostatnia pula dostępna będzie przed seansem.

Muzyka z kosmosu
19 sierpnia (piątek, godz. 20.30) / plac im. Krzysztofa Pendereckiego

Zapraszamy na koncert stanowiący Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego (rozpocznie się w połowie września). Dziś na pl. im. Krzysztofa Pendereckiego usłyszymy "Muzykę z kosmosu" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej.
Bilety w cenie 10 zł. (bilety w kasach filharmonii)

Plenerowe Kino nad Balatonem
19 sierpnia (piątek), godz. 21 / plaża nad Balatonem

Przed nami kolejny seans filmowy nad Balatonem. Dziś czeka nas pokaz filmu - "Obraz pożądania". Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

Kino letnie w Zielonych Arkadach
19 sierpnia (piątek), godz. 21.30

Zapraszamy dziś na parking (P6) do Zielonych Arkad na film "Parasite". Wstęp wolny.


Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska
20/21 sierpnia (sobota/niedziela), godz. 7/niedziela, godz. 11.30

Przed nami kolejna edycja Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 2022. Już w sobotę pływaniem w Borównie rozpocznie się rywalizacja na dystansie Ironman. W niedzielę będzie można spróbować sił na krótszym dystansie.


Ikarusem z Leśnego do Exploseum
20/21 sierpnia (sobota/niedziela)

W najbliższy weekend na ulice wyjadą ponownie zabytkowe autobusy. Ikarus i Mercedes kursować będą na specjalnej, bezpłatnej linii relacji Park Przemysłowy/Exploseum - Leśne. W niedzielę po południu autobusy będą dojeżdżać także do Myślęcinka. Przejazdy realizowane będą pomiędzy rozkładowymi kursami linii 68 i będą oznaczone jako 68 BBO. Zadanie jest finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Fordońskie Kino Pod Chmurką
20 sierpnia (sobota), godz. 21 / Fordońskie pole piknikowe (od strony ul. Sabały)

Zapraszamy po raz kolejny do Fordonu na Kino Pod Chmurką. Tym razem obejrzeć będzie można film "Pechowi Szczęściarze". Wydarzenie odbywa się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.


Przeboje diw polskiej estrady
20 sierpnia (sobota), godz. 18 / Park Kazimierza Wielkiego

W najbliższą sobotę czeka nas trzeci już wakacyjny koncert festiwalu Fontanna Muzyki. Tym razem pod hasłem "Bydgoszcz jest kobietą". Przy fontannie Potop usłyszymy znane wszystkim piosenki: "Nic nie może wiecznie trwać", "Krakowski Spleen", "Wielka woda", "Moje serce to jest muzyk", czy "Co mi Panie dasz" oraz wiele innych przebojów z repertuaru m.in. Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Edyty Górniak, Beaty Kozidrak, Grażyny Łobaszewskiej, czy Kasi Stankiewicz. Zaśpiewają je Agnieszka Twardowska, Anna Hnatowicz i Anna Grzelak. Wstęp wolny.

 

Od wzgórza Bismarka do Wzgórza Wolności
21 sierpnia (niedziela), godz. 10 / Rondo Bernardyńskie
Zapraszamy na kolejny spacer " Zostań Turystą w swoim Mieście". Tym razem odkrywane będą tajemnice Wzgórza Wolności. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

 

Zostań częścią wystawy
21 sierpnia (niedziela), godz. 15-18 / ul. Mennica 10
Wystawę "Portret miasta" w listopadzie będzie można oglądać w Młynach Rothera. Fotograf Wojciech Woźniak zaprasza wszystkich, którzy by chcieli stać się częścią wystawy. W niedzielę w godz 15-18 będzie można go spotkać na ulicy przed Młynami Rothera. Bezpłatnie zrobione zdjęcie znajdzie się na wystawie.

 

Turniej Tenorów nad Kanałem Bydgoskim
21 sierpnia (niedziela), godz. 16 / planty nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Kanałowej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Przed nami "Turniej Tenorów", w którym udział wezmą Łukasz Ratajczak, Szymon Rona, Adam Zaremba. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

 

Magda Steczkowska zaśpiewa "Nie tylko o miłości"
21 sierpnia (niedziela), godz. 19 / Amfiteatr przy Operze Nova

Wokalistka, autorka tekstów Magda Steczkowska zaśpiewa dla bydgoszczan podczas kolejnego koncertu z cyklu "Rzeka Muzyki". Koncert "Nie tylko o miłości" będzie sentymentalną podróżą do najważniejszych utworów, które towarzyszyły artystce przez całe życie. W niedzielę usłyszymy piękne polskie piosenki o miłości w zupełnie nowych, akustycznych i nastrojowych aranżacjach. Wstęp wolny.

 

Mietek Szcześniak zaśpiewa z balkonu

21 sierpnia (niedziela), godz. 20 / pl. Wolności
Przed nami kolejny koncert z balkonu kamienicy przy Placu Wolności 1. Tym razem dla bydgoszczan zaśpiewa Mietek Szcześniak. Wstęp wolny.

Fot. M. Hordowicz